NFZ Katowice ogłasza konkursy stomatologiczne
Śląski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach ogłosił konkursy ofert dotyczące m.in. świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej oraz świadczeń ogólnostomatologicznych udzielanych w szkołach.

Pierwszy konkurs ogłoszony przez śląski NFZ dotyczy świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej na obszarach bielskim, cieszyńskim, żywieckim i w Bielsku-Białej. Wartość zamówienia wynosi nie więcej niż 101 992 zł na okres rozliczeniowy od 1 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. Umowa miałaby obowiązywać od 1 października 2022 r. do 28 lutego 2023 r.
Kolejny konkursy obejmuje świadczenia ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym na obszarach bielskim, cieszyńskim, żywieckim i w Bielsku-Białej. Wartość zamówienia wynosi nie więcej niż 207 000 zł na okres rozliczeniowy od 1 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. Umowa miałaby obowiązywać od 1 października 2022 r. do 28 lutego 2023 r. Planuje się podpisać maksymalnie dwie umowy.
Największa grupa konkursów dotyczy świadczeń ogólnostomatologicznych udzielanych w szkołach. Podzielone zostały one na cztery obszary:
- bielski, cieszyński, żywiecki, Bielsko-Biała,
- będziński, gliwicki, lubliniecki, mikołowski, pszczyński, tarnogórski, bieruńsko-lędziński, zawierciański, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory,
- częstochowski, kłobucki, myszkowski, Częstochowa,
- raciborski, rybnicki, wodzisławski, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik.
W każdym z obszarów wartość zamówienia wynosi nie więcej niż 263 250 zł na okres rozliczeniowy od 1 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. Umowy miałyby obowiązywać od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2027 r. – czyli blisko 5 lat. W każdym z obszarów planuje się podpisanie maksymalnie 10 umów.
Oferty można składać w siedzibie śląskiego oddziału NFZ-u przy ul. Kossutha 13 w Katowicach (budynek A, II piętro, pokój 203) do 15 lipca br. Otwarcie ofert nastąpi 19 lipca, a rozstrzygnięcie planowane jest na 9 września.
Krajowy konsultant w dziedzinie pediatrii, prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, zwraca uwagę na potrzebę współpracy lekarzy pediatrów ze stomatologami. – Pediatra to dla dziecka lekarz pierwszego kontaktu. Diagnozując chociażby choroby układu oddechowego zagląda do jamy ustnej dziecka. Jeśli widzi coś niepokojącego, powinien skierować młodego pacjenta do lekarza dentysty – mówi prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska.
Źródło: https://www.nfz-katowice.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






