NFZ Białystok szuka lekarzy dentystów do szkół w regionie
11 konkursów dotyczących udzielania świadczeń stomatologicznych w gabinetach szkolnych ogłosił oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku.

Jak poinformowano, konkursy dotyczą udzielania świadczeń stomatologicznych w gabinetach szkolnych m.in. na terenie powiatu bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, sejneńskiego, wysokomazowieckiego oraz łomżyńskiego.
Umowy miałyby obowiązywać od 1 grudnia 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. Oczekiwana cena to 1,53 zł za punkt.
Składanie ofert możliwe jest do 26 października. Ich otwarcie nastąpi 30 października. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 9 listopada br.
– W trakcie pandemii wiele gabinetów stomatologicznych było niedostępnych albo miało ograniczoną dostępność. W tym czasie dzieci przebywały w domach, bo szkoły były zamknięte, więc doszły do tego niekorzystne nawyki, takie jak oglądanie filmów, gry komputerowe i wieczne przekąski. Zauważyliśmy więc pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej u dzieci – mówi o wpływie pandemii COVID-19 na stan zdrowia jamy ustnej wśród polskich dzieci prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant krajowy ds. stomatologii dziecięcej, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.
Źródło: https://www.nfz-bialystok.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






