MZ podzieliło dotacje na stypendia dla studentów i doktorantów
Ministerstwo zdrowia podzieliło przeznaczone dla uniwersytetów medycznych dotacje na świadczenia dla studentów i doktorantów na 2022 r.

Zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, minister zdrowia ma obowiązek poinformować o wysokości dotacji ze środków finansowych przeznaczonych dla studentów kierunków medycznych. Z środków tych finansowane są stypendia socjalne, dla osób niepełnosprawnych, stypendia rektora oraz zapomogi.
Podział dotacji zaprezentowano w tabeli. Najwięcej pieniędzy – blisko 10 mln zł – otrzyma Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 9,42 mln zł trafi do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a 9,38 mln zł – do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Łączna kwota dotacji to ponad 70 mln zł.
Alicja Baranowska, studentka stomatologii z Wrocławia, w rozmowie z Dentonetem przybliżyła nam działalność Polskiego Związku Studentów Stomatologii. - PTSS to ludzie, którzy chcą robić coś więcej - podkreśla.
Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze







