Mazowiecki NFZ unieważnia 25 konkursów stomatologicznych
25 konkursów na leczenie stomatologiczne unieważnił mazowiecki oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy – 13 czerwca mazowiecki NFZ ogłosił 60 uzupełniających postępowań konkursowych dotyczących leczenia stomatologicznego. Obejmowały one m.in. świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, leczenie ogólnostomatologiczne oraz świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży. Wszystkie umowy miały obowiązywać od 1 września 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Termin składania ofert minął 28 czerwca. Otwarcie ofert nastąpiło 30 czerwca.
Tymczasem mazowiecki oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że 25 konkursów zostało unieważnionych. Dotyczy to m.in. świadczeń ogólnostomatologicznych na terenie gminy Sońsk, Mława, Zatory i Ciechanów, a także świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej w grupie powiatów: Ciechanów, Mława, Płońsk, Pułtusk i Żuromin.
Rozstrzygnięcie pozostałych postępowań zaplanowano na 10 sierpnia br.
– Stomatologów zepchnięto do rynku prywatnego. Nie ma presji na lepsze finansowanie publicznej stomatologii – mówi Dariusz Paluszek, przewodniczący komisji ds. lekarzy dentystów OIL w Warszawie, pytany o przyczyny wciąż zbyt niskich nakładów NFZ na leczenie stomatologiczne.
Źródło: http://www.nfz-warszawa.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze







