Legnica: otwarto kolejny szkolny gabinet stomatologiczny
W Szkole Podstawowej nr 16 w Legnicy otwarto nowy gabinet dentystyczny. Korzystać z niego mogą wszyscy legniccy uczniowie.

Jak czytamy w komunikacie na stronie legnickiego magistratu, w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Tatrzańskiej 9. Udzielane w nich świadczenia są bezpłatne – można tam skorzystać zarówno z zabiegów profilaktycznych i leczniczych, jak i z programu edukacyjnego.
Z budżetu miasta na gabinet stomatologiczny – m.in. w zakresie przystosowania pomieszczenia – wydano ponad 60 tys. zł. – Wyposażenie to był już wydatek firmy, która wygrała przetarg i będzie realizować opiekę stomatologiczną – powiedział Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.
Choć zgodnie z zapisami ustawy samorządy mają obowiązek obejmować bezpłatną opieką stomatologiczną uczniów szkół do 19. roku życia, to jednak w Legnicy mogą z niej korzystać także dzieci uczęszczające do 16 miejskich przedszkoli. – Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich pociech do dentysty i korzystania z oferty, jaką stwarza miasto – dodał Krzysztof Duszkiewicz.
Oprócz nowo otwartego gabinetu, opiekę stomatologiczną nad dziećmi w Legnicy sprawuje firma DirectMedic w dentobusie oraz gabinet w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1 na podstawie umowy zawartej z NFZ-em.
Źródło: https://portal.legnica.eu/





