Kontrola bólu w gabinecie stomatologicznym? To możliwe!
Już 4 czerwca o godz. 9:00 rozpocznie się organizowana przez firmę Septodont I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym. Podczas całodziennego spotkania on-line będzie można wysłuchać wystąpień lekarzy stomatologów, specjalistów nauk farmaceutycznych, ratownictwa medycznego i psychologii, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu kontroli bólu u pacjentów stomatologicznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie https://debatakontrolabolu.pl/.

Kwestie związane z odczuwaniem przez pacjentów bólu w gabinecie stomatologicznym rozpatrywać należy z wielu stron. Spora część społeczeństwa nadal boryka się z problemem dentofobii, czyli lękiem przed wizytą u dentysty oraz związanym z tym bólem. Jest grupa pacjentów bardziej wymagających, którzy mają świadomość, jak bardzo rozwinęły się w ostatnich latach m.in. techniki znieczulania, więc oczekują podczas wizyty maksimum komfortu. Nie można też zapominać o tym, jak ważną rolę w kształtowaniu odpowiednich postaw pro-zdrowotnych odgrywają dentyści dziecięcy - od tego, jakie odczucia związane z leczeniem stomatologicznym ma dziecko, w dużej mierze zależeć będzie jego podejście do zdrowia jamy ustnej w przyszłości.
Jak więc widać, kontrola bólu w gabinecie stomatologicznym to zagadnienie złożone i wielopłaszczyznowe - wyjątkową okazją do podniesienia swoich kompetencji w tym zakresie będzie I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym, która odbędzie się on-line 4 czerwca o godz. 9:00.
Dlaczego warto wziąć udział w Debacie?
- Prelegentami podczas spotkania będą specjaliści z zakresu różnych dziedzin stomatologii, psychologii, nauk farmaceutycznych, prawa i ratownictwa medycznego - problematyka kontroli bólu w gabinecie stomatologicznym zostanie omówiona pod każdym aspektem, z którym ma do czynienia dentysta w codziennej pracy.
- Uczestnicy spotkania zyskają praktyczne wskazówki gotowe do wykorzystania w pracy z pacjentem - dowiedzą się m.in. jak obchodzić się z pacjentami z grupy wysokiego ryzyka, jak poprowadzić dialog z młodym pacjentem, na czym polega optymalna farmakoterapia bólu i jak skutecznie leczyć lęk pacjentów.
- Każdy wykład będzie połączony z panelem dyskusyjnym, w trakcie którego eksperci będą wymieniać się wzajemnymi doświadczeniami. Uczestnicy będą mogli zadawać specjalistom pytania online.
- W trakcie Debaty odbędzie się również dyskusja dotycząca zakresu udzielania pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym oraz omówione zostaną wskazówki służące rozpoznawaniu stanów zagrażających życiu pacjenta.
Organizatorem Debaty jest firma Septodont - lider rynku preparatów farmaceutycznych dla stomatologii, zaspokajający potrzeby produktowe i edukacyjne lekarzy dentystów w zakresie kontroli bólu, endodoncji, stomatologii odtwórczej, kontroli zakażeń i wielu innych.
Szczegółowy program Debaty, sylwetki prelegentów oraz wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie https://debatakontrolabolu.pl/. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy!





