Katowice: przedszkolaki zadbają o zdrowy uśmiech
W 2023 r. Katowice po raz pierwszy realizują „Program profilaktyczny zapobiegania próchnicy u dzieci”, dzięki któremu dzieci z 34 przedszkoli miejskich będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych świadczeń stomatologicznych i edukacyjnych.

Jak poinformowało miasto w komunikacie, w ramach programu dzieci wezmą udział w spotkaniach z higienistką, na których dowiedzą się jak prawidłowo dbać o zęby, a także będą mogły skorzystać z badań przeglądowych jamy ustnej oraz lakowania zębów w gabinetach realizatorów programu. Z kolei rodzice wezmą udział w wykładach prowadzonych przez higienistkę, na których poznają skuteczne sposoby, aby zachęcić dzieci do dbania o zęby. Rodzice otrzymają informację o realizacji programu za pośrednictwem dyrekcji przedszkola.
Program jest w całości finansowany ze środków budżetu miasta.
- My nie oczekujemy, żeby ktoś wykonywał zaawansowane procedury rekonstrukcyjne, ale podstawowo zabezpieczył ząb, a taką umiejętność posiada każdy lekarz dentysta - mówi o postępowaniu w przypadkach urazów zębów u dzieci dr n. med. Piotr Sobiech z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Czy stomatologom pomoże nowy podręcznik o leczeniu urazów zębów u dzieci, który wkrótce ujrzy światło dzienne? O tym rozmawiają prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej, dr n. med. Piotr Sobiech oraz dr Dariusz Paluszek, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.
Źródło: https://katowice.eu
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





