Jaka stawka zasadniczego wynagrodzenia dentystów na stażu?
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że od 1 lipca 2022 r. wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego dla lekarza stażysty i lekarza dentysty stażysty wynosić będzie 4 587 zł.

Minister zdrowia do 30 marca każdego roku ogłasza w Biuletynie Informacji Publicznej wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego dla lekarzy i lekarzy dentystów stażystów, ustaloną na podstawie ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, od dnia 1 lipca 2022 r. wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów w trakcie stażu podyplomowego należy podnieść z 4 186 zł do 4 587 zł, czyli do kwoty odpowiadającej iloczynowi współczynnika pracy dla lekarza stażysty albo lekarza dentysty stażysty wynoszącego 0,81 i kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2021 r. w wysokości 5 662,53 zł ogłoszonej w komunikacie prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 9 lutego 2022 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2021 r.
Koszty prowadzenia praktyki stomatologicznej wzrosły. Podnosić ceny dla pacjentów czy nie? Jak to zorganizować? Dodatkowa opłata epidemiologiczna czy wyższa cena za całość usługi? Jak i czy rozmawiać z pacjentami o wyższych cenach? A jeśli nie chcemy podnosić cen - jak zadbać o rentowność praktyki stomatologicznej w dobie pandemii? Na te pytania odpowiada specjalnie dla czytelników Dentonetu Michał Katarzyński, trener rozwoju praktyk stomatologicznych.
Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze




