Usługi stomatologiczne podrożały w sierpniu o 15,8%
Według ostatecznych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w sierpniu 2022 r. inflacja w Polsce wyniosła 16,1% rok do roku. O 15,8% w ujęciu rocznym podrożały usługi stomatologiczne.

Inflacja CPI w sierpniu 2022 r. wyniosła 16,1% rok do roku, a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,8%. Jest tym samym najwyższa od marca 1997 r.
Szczególnie szybko rosną ceny żywności i napojów (17,5% rok do roku), koszty utrzymania mieszkania i rachunki za energię (27,4%) oraz transport – 19,5%.
Ceny usług stomatologicznych w sierpniu br. wzrosły o 15,8% rok do roku. Była to największa dynamika w całej branży – usługi lekarskie podrożały o 15,6%, szpitalne i sanatoryjne o 13,7%, urządzenia i sprzęt terapeutyczny o 7,6%, zaś wyroby farmaceutyczne – o 3,1%.
W ujęciu miesięcznym wzrost cen w sektorze stomatologicznym wyniósł 0,8%, w usługach lekarskich 0,9%, zaś w usługach szpitalnych i sanatoryjnych – 0,3%. Urządzenia i sprzęt terapeutyczny podrożały o 0,8%, zaś wyroby farmaceutyczne – o 0,5%.
- Zabiegi medycyny estetycznej to usługi luksusowe, dlatego ich cena nie jest dla pacjentów kwestią kluczową - mówi dr n. med. Mateusz Tomaszewski, jeden z wykładowców Konferencji Medycyny Estetycznej. Dr Tomaszewski podkreśla, że rynek usług medycyny estetycznej rozwija się bardzo dynamicznie.
Źródło: https://stat.gov.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






