Główny Urząd Statystyczny: ceny u dentystów wciąż rosną
W listopadzie 2022 r. ceny usług stomatologiczny wzrosły o 17,3% rok do roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To najwyższy wzrost w całym sektorze ochrony zdrowia.

Wzrost cen w sektorze ochrony zdrowia w listopadzie 2022 r. wyniósł 9,1% rok do roku - podał GUS. O 17,3% w ujęciu rocznym podrożały usługi stomatologiczne, o 17% - lekarskie, o 14,9% szpitalne i sanatoryjne, o 8,3% - urządzenia i sprzęt terapeutyczny, a o 4,3% - wyroby farmaceutyczne.
W ujęciu miesięcznym dynamika wzrostu cen w sektorze wyniosła 0,6%. O 0,9% miesiąc do miesiąca podrożały usługi stomatologiczne, o 0,8% - lekarskie, o 0,6% - wyroby farmaceutyczne, o 0,5% - urządzenia i sprzęt terapeutyczny, zaś o 0,4% - usługi szpitalne i sanatoryjne.
Inflacja w Polsce w listopadzie wyniosła 17,5% rok do roku. Najszybciej drożały nośniki energii (prąd, gaz, węgiel) - o 36,8%, żywność - 22,3%, usługi hotelowe i restauracyjne - 18,6% oraz paliwa - 15,5%.
Na jakie finansowe aspekty działania gabinetów powinni zwracać uwagę stomatolodzy? Wyjaśnia Michał Katarzyński, trener rozwoju praktyk stomatologicznych.
Źródło: https://stat.gov.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





