GUMed: rusza budowa Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego
Na przełomie września i października rozpocznie się budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Będą tam mieścić się zarówno jednostki akademickie, jak i część kliniczna. Koszt inwestycji to ponad 90 mln zł.

Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne GUMed będzie zlokalizowane pomiędzy ul. M. Skłodowskiej-Curie a ul. Tuwima. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Wartość projektu wynosi ponad 90 mln zł, z czego ponad 47 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa.
Dla studentów i pacjentów
Budynek UCS będzie składał się z czterech kondygnacji – część podziemna to pomieszczenia techniczne, zaplecze socjalne, hala garażowa oraz centralna sterylizatornia, zaś część nadziemna pełnić będzie funkcje naukowo-badawcze, dydaktyczne i kliniczne.
– W obiekcie nową siedzibę znajdą jednostki stomatologiczne Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z bazą administracyjną i dydaktyczną dla studentów oraz doktorantów GUMed, zaś w części klinicznej UCS zaoferuje pacjentom leczenie w Poradni Stomatologii Dziecięcej i Rodzinnej, Poradni Ortodoncji, Poradni Chirurgii Stomatologicznej, Poradni Stomatologii Zachowawczej, Poradni Protetyki i Implantologii Stomatologicznej, a także Poradni Chorób Przyzębia – czytamy w komunikacie na stronie uczelni.
Inwestycja w nowoczesny sprzęt
Obok budowy nowej siedziby UCS, inwestycja obejmuje też zakup nowoczesnego sprzętu – 91 unitów dentystycznych, dwóch aparatów RTG, stomatologicznego tomografu komputerowego, stołu operacyjnego z kolumnami: anestezjologiczną i chirurgiczną oraz lampą operacyjną. Ponadto, Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne GUMed zyska 23 nowe fantomy do ćwiczeń dla studentów.
Dlaczego uczniowie wybierają stomatologię? Rozmawiamy ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Źródło: https://gumed.edu.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






