Forum Młodych Dentystów podczas Kongresu FDI w Sydney
Po raz pierwszy w ramach Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI odbędzie się Forum Młodych Dentystów – wydarzenie dla początkujących dentystów i studentów stomatologii.

Tegoroczny Kongres FDI zorganizowany zostanie pod koniec września w Sydney. W ciągu czterech dni odbędzie się ponad 200 wykładów znanych i cenionych lekarzy dentystów z całego świata. Będzie wśród nich dwoje Polaków: dr hab. n. med. Kinga Grzech-Leśniak oraz dr n. med. Maciej Żarow. Kongresowi towarzyszyć będą targi stomatologiczne obejmujące 25 000 m2 powierzchni wystawowej oraz doroczne obrady Parlamentu Światowej Federacji Dentystycznej.
Young Dentists Forum po raz pierwszy
W ramach Kongresu po raz pierwszy w historii zorganizowane zostanie Forum Młodych Dentystów (Young Dentists Forum). – To nowe wydarzenie zgromadzi młodych dentystów z całego świata, którzy będą mogli poznać najbardziej aktualne obecnie tematy w stomatologii. Będzie to również wyjątkowa okazja dla początkujących dentystów i studentów stomatologii, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju kariery w zawodzie dentysty, nawiązywać kontakty oraz dowiedzieć się więcej o pracy FDI – informuje World Dental Federation.
Podczas Forum odbędą się wykłady i panel dyskusyjny dotyczący perspektyw kariery zawodowej młodych lekarzy dentystów. – Dzięki wsparciu doświadczonych ekspertów, udział w tym wydarzeniu pozwoli młodym medykom zdobyć cenną umiejętność prawidłowej prezentacji. To okazja na poznanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego w stomatologii oraz poszerzenie umiejętności rozwiązywania ważnych problemów w stomatologii – czytamy.
Rejestracja na Forum Młodych Dentystów jest bezpłatna dla wszystkich uczestników już zarejestrowanych na Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.
W ostatnich latach Polskie Towarzystwo Stomatologiczne opublikowało szereg różnego rodzaju wytycznych i rekomendacji dotyczących wielu aspektów pracy lekarzy dentystów. Czy w najbliższym czasie światło dzienne ujrzą następne tego typu wytyczne? – Planujemy kolejne dokumenty, m.in. dotyczący bisfosfonianów. W ubiegłym roku odbyło się spotkanie, podczas którego poruszono właśnie temat postępowania i leczenia przy terapii bisfosfonianami – powiedziała portalowi Dentonet.pl prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS-u.
Źródło: https://pts.net.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze







