Światowa Federacja Dentystyczna zaprasza na kongres do Sydney
Niecałe pół roku dzieli nas od Kongresu Światowej Federacji Dentystycznej FDI, który odbędzie się pomiędzy 24 a 27 września w Sydney. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Educating for Dental Excellence”, czyli „Edukacja dla doskonałości w stomatologii”.

Sydney będzie gospodarzem Kongresu FDI już po raz czwarty – wcześniej gościło uczestników w 1973, 2003 oraz 2021 roku (wirtualnie).
Część naukowa Kongresu obejmuje ponad 200 godzin wykładów i prezentacji prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży stomatologicznej z Australii i całego świata. W gronie wykładowców znalazło się dwoje Polaków – dr hab. n. med. prof. nadzw. Kinga Grzech-Leśniak wygłosi wykłady „A non-invasive laser application for decementation of prosthetic restorations” oraz „Role of the laser in periodontal treatment: exploring the controversy”, a dr n. med. Maciej Żarow: „Aesthetic problems connected to root canal treated anterior teeth” oraz „Tooth wear and full mouth rehabilitation with direct composites”.
W ramach Kongresu na 25 tys. m2 powierzchni wystawienniczej odbędą się targi stomatologiczne, równocześnie obradować będzie także Parlament FDI, który podejmuje decyzje w takich kwestiach, jak promocja zdrowia jamy ustnej i polityka stomatologiczna w skali całego globu.
Do końca marca obowiązują promocyjnie ceny uczestnictwa w Kongresie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można TUTAJ.
O zastosowaniu laserów podczas leczenia implantologicznego, stosowaniu antybiotyków, a także chirurgicznym i niechirurgicznym leczeniu przyzębia dyskutują dr hab. n. med. Kinga Grzech-Leśniak, która kieruje pracami Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej oraz międzynarodowy wykładowca prof. Massimo Froschecci z Włoch.
Źródło: https://pts.net.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






