Przejdź do treści
Dentonet.pl Lekarz Dwie kolejne placówki w grupie Dentity

Dwie kolejne placówki w grupie Dentity

Aleksandra

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski ze Starachowic oraz Centrum Implantologii, Protetyki i Stomatologii Estetycznej POZDENTAL z Poznania dołączyły do grupy Dentity budowanej przez Tar Heel Capital. To pierwsze akwizycje Dentity w województwach świętokrzyskim i wielkopolskim. Po lipcowej, ósmej już inwestycji, grupa Dentity liczy 55 gabinetów w 13 lokalizacjach.

Dwie kolejne placówki w grupie Dentity

W czerwcu 2022 r. do grupy Dentity dołączyło Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach, zarządzane przez lek. dent. Piotra Borowskiego. Od 26 lat świadczy kompleksowe usługi w leczeniu dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, estetycznej, ortodoncji, protetyki, endodoncji, periodontologii, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii. Na centrum stomatologiczne składają się 4 gabinety oraz nowoczesne centrum rentgenowskie z tomografem i skanerami cyfrowymi. Każdy gabinet wyposażony jest w mobilny rentgen cyfrowy (RVG).

Grupa Dentity wesprze centrum stomatologiczne Borowski w realizacji strategii dalszego wzrostu i budowy przewagi konkurencyjnej. Dzięki pozyskaniu finansowania, placówka będzie mogła dalej umacniać swoją pozycję na rynku lokalnym. W ramach strategii inwestycyjnej, jeszcze w III kwartale tego roku dojdzie m.in. do rozbudowy centrum stomatologicznego o kolejne gabinety. - Lek. dent. Piotr Borowski to znana i ceniona postać - zarówno przez pacjentów, jak i środowisko medyczne. Mając gwarancję wysokiej jakości usług, nowoczesnej technologii oraz doświadczenia w prowadzeniu placówki medycznej, grupa Dentity będzie kontynuowała prowadzenie Centrum Stomatologicznego Borowski, zgodnie z wypracowanymi przez personel standardami medycznymi - komentuje inwestycję Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

- Konieczność rozbudowy placówki postawiła przed nami duże wyzwania w zarządzaniu, rekrutacji wykwalifikowanej kadry medycznej, zakupie materiałów i sprzętu medycznego oraz innych aspektach niezbędnych w jej prowadzeniu. Dzisiaj świat wymaga profesjonalistów, współpracujących ze sobą we wszystkich obszarach. Stawiając na Dentity, jestem przekonany, że mogę wraz z zespołem skoncentrować się na świadczeniu profesjonalnych usług stomatologicznych, mając do dyspozycji zaplecze merytoryczne, finansowe, technologiczne i prawne, jakie gwarantuje grupa Dentity. Dzięki braku ingerencji w zawód medyczny, możemy dalej świadczyć usługi stomatologiczne, które są czymś więcej niż koniecznością, a gabinet stomatologiczny będzie dalej kojarzony z miejscem komfortowym i bezpiecznym - ocenia potencjał współpracy lek. dent. Piotr Borowski.

Dentity również w Wielkopolsce

Na początku lipca br. grupa Dentity sfinalizowała pierwszą akwizycję w województwie wielkopolskim - dołączyło do niej Centrum Implantologii, Protetyki i Stomatologii Estetycznej POZDENTAL z Poznania. To stosunkowo młode centrum stomatologiczne, które w krótkim czasie zyskało uznanie pacjentów na poznańskim rynku. Placówka zarządzana przez lek. dent. Marcina Janiński i Aleksandrę Janiński koncentruje się na jakości i rodzinnych wartościach, ale przede wszystkim na nowoczesnej diagnostyce. Placówka oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne z zakresu implantologii, protetyki, chirurgii stomatologicznej, endodoncji czy stomatologii estetycznej. Gabinety wyposażone są w nowoczesną aparaturę diagnostyczną jak np. tomograf, skaner 3D i mikroskop.

- Cieszymy się, że POZDENTAL będzie wspierany przez fundusz THC, który docenia nasz wkład i zaangażowanie w codzienną opiekę nad pacjentami. Pozostanie pod marką własną, dostęp do wiedzy strategicznej, zaplecza ekspertów i wsparcia w obszarze prawnym, administracyjnym i HR to główne korzyści, które widzimy we współpracy z grupą Dentity - ocenia decyzję o dołączeniu do grupy Dentity lek. dent. Marcin Janiński, założyciel i prezes POZDENTAL.

Fundusz THC zapowiada otwarcie trzech nowych gabinetów POZDENTAL w IV kwartale br. - Inwestycja w POZDENTAL stanowi kontynuację planów rozwoju grupy Dentity, której celem jest osiągnięcie ogólnopolskiego zasięgu. Lek. dent. Marcin Janiński, założyciel POZDENTAL, reprezentuje najlepsze cechy branży stomatologicznej. Realizując naszą strategię inwestycyjną, będziemy korzystać z jego doświadczenia. W najbliższych miesiącach planujemy otwarcie trzech nowych gabinetów. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na większych planach leczenia i kompleksowej obsłudze pacjenta na wymagającym poznańskim rynku. Nasze zaplecze merytoryczne, administracyjne i prawne pozwoli na przygotowanie placówki na przyjęcie jeszcze większej liczby pacjentów - dodaje Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

Po lipcowej, ósmej już inwestycji, grupa Dentity liczy 55 gabinetów w 13 lokalizacjach.

***

O grupie Dentity

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy, na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu. 2020 r. zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa, która po akwizycji urosła do 10 gabinetów. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku - sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami - w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. Dzięki współpracy z Tar Heel Capital, DenticaCenter otworzyła 9-gabinetowe centrum stomatologiczne w Gliwicach, potwierdzając tym samym swoją dominującą pozycję na lokalnym rynku. 2021 r. to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa oraz powołanie marki Dentity. W drugiej połowie 2022 r. otwarte zostaną dwie nowe placówki pod marką Estetique we Wrocławiu oraz Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu.

Proponowane

Prof. Marzena Dominiak z „Gwiazdą Umiędzynarodowienia 2026” Prof. Marzena Dominiak z „Gwiazdą Umiędzynarodowienia 2026”

Prof. Marzena Dominiak z „Gwiazdą Umiędzynarodowienia 2026”

Prof. Marzena Dominiak – prorektor ds. umiędzynarodowienia Uniwersytetu Medycznego Piastów Śląskich we Wrocławiu, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – otrzymała nagrodę „Gwiazda Umiędzynarodowienia 2026” w kategorii „Gwiazda Dyplomacji Naukowej”. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom, które działają na rzecz budowania współpracy międzynarodowej w celu rozwiązywania problemów stojących przed ludzkością i budowania konstruktywnych partnerstw międzynarodowych. Jak czytamy na stronie konkursu „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”, w Polsce kształci się ponad 100 tys. […]
Złoty OTIS 2026 dla prof. Marka Ziętka Złoty OTIS 2026 dla prof. Marka Ziętka

Złoty OTIS 2026 dla prof. Marka Ziętka

Wybitny dorobek naukowy, wieloletnia działalność organizacyjna i niezmienne zaangażowanie w rozwój stomatologii – prof. Marek Ziętek został uhonorowany Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2026 za całokształt życiowych osiągnięć w stomatologii. Nagrodę Zaufania Złoty OTIS od ponad 20 lat otrzymują osoby i organizacje, które mają wybitne osiągnięcia, jeśli chodzi o poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, a także ci, których pacjenci mogą obdarzyć najwyższym zaufaniem. Nagroda ma również […]
Nie żyje prof. Marcin Kozakiewicz Nie żyje prof. Marcin Kozakiewicz

Nie żyje prof. Marcin Kozakiewicz

Są wiadomości, których nie sposób napisać bez smutku. Zwłaszcza wtedy, gdy odchodzi człowiek, którego przez lata znało, ceniło i szanowało całe środowisko stomatologiczne. Z głębokim żalem informujemy, że nad ranem 29 maja 2026 r. zmarł prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz – wybitny specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, naukowiec, nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń lekarzy. Profesor Kozakiewicz przez wiele lat był związany z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, gdzie kierował Kliniką Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Pozostawił […]
Prof. Marcin Kozakiewicz (1969–2026). Chirurg, naukowiec, nauczyciel Prof. Marcin Kozakiewicz (1969–2026). Chirurg, naukowiec, nauczyciel

Prof. Marcin Kozakiewicz (1969–2026). Chirurg, naukowiec, nauczyciel

Prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz należał do grona najbardziej cenionych polskich specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz implantologii. Przez ponad trzy dekady łączył działalność kliniczną, naukową i dydaktyczną, pozostawiając trwały ślad zarówno w polskiej stomatologii, jak i środowisku akademickim. Ukończył Oddział Stomatologiczny Akademii Medycznej w Łodzi w 1993 r. Już podczas studiów rozwijał zainteresowania naukowe, realizując indywidualny tok nauczania w Katedrze Histologii i Embriologii. W kolejnych […]

Najnowsze

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu. Funkcjonuje na styku mediów, platform społecznościowych, polityki, prawa, marketingu i codziennych wyborów pacjentów – wynika z raportu „Dezinformacja medyczna” przygotowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Mediaboard. Uczelnia poinformowała w czwartek w komunikacie, że przeanalizowano ponad 32 tys. publikacji w mediach tradycyjnych, blisko 350 tys. wpisów w mediach społecznościowych. – Jako lekarz, ale też jako naukowiec, nie mam wątpliwości, że wiedza to dziś za mało. Kluczowe […]
Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Badanie przeprowadzone przez amerykańską organizację Dental Assisting National Board (DANB) wskazuje, że pacjenci bardzo doceniają kontrolę zakażeń w praktykach stomatologicznych. Jednocześnie wielu z nich chciałoby uzyskać więcej informacji na temat stosowanych procedur bezpieczeństwa. Choć od początku pandemii COVID-19 minęło już ponad pięć lat, nie oznacza to, że pacjenci obecnie mniej obawiają się o swoje bezpieczeństwo podczas leczenia stomatologicznego. Z badania przeprowadzonego wśród 1000 osób wynika, […]
NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

Naczelna Rada Lekarska ostro skrytykowała projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Samorząd lekarski sprzeciwił się m.in. skróceniu stażu podyplomowego, zmianom w systemie specjalizacji oraz nowym ograniczeniom dotyczącym egzaminów. W przyjętym 12 czerwca 2026 r. stanowisku NRL zaapelowała o wstrzymanie dalszych prac nad projektem. Przypomnijmy – kilka dni temu ministerstwo zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Wśród zaproponowanych […]
Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy (ang. peripheral giant cell granuloma; PGCG) jest reaktywną zmianą rozrostową wywodzącą się z tkanek dziąsła lub błony śluzowej wyrostka zębodołowego. Nie jest on zmianą nowotworową, ale odpowiedzią tkankową na przewlekłe podrażnienie miejscowe. Do czynników etiologicznych zalicza się przede wszystkim obecność płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego, urazy mechaniczne, a także czynniki jatrogenne, w tym źle dopasowane wypełnienia czy protezy. Klinicznie PGCG manifestuje się […]

Treści przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów medycznych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dostęp do części treści portalu Dentonet.pl jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów medycznych: lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych, asystentek stomatologicznych, techników dentystycznych oraz innych osób wykonujących zawód medyczny.

Ważne zastrzeżenie

Jeżeli nie jesteś profesjonalistą medycznym, możesz korzystać wyłącznie ze strefy ogólnej, przeznaczonej dla pacjentów i osób niezwiązanych zawodowo z medycyną.