Dlaczego warto wziąć udział w Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych 2024?
W dniach 14-16 czerwca 2024 r. w hotelu Narvil w Serocku odbędą się VIII Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne – jedno z największych wydarzeń edukacyjnych i integracyjnych dla lekarzy dentystów w Polsce, organizowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Wciąż można rejestrować swój udział w wydarzeniu – a wiążą się z tym liczne korzyści!
1. Merytoryczna wiedza od cenionych ekspertów
Uczestnicy poprzednich edycji Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych zgodnie podkreślają, że jednym z największych atutów wydarzenia jest jego wysoki poziom merytoryczny. Tak samo będzie w tym roku. Organizatorzy przygotowują bogaty program naukowy, składający się z ponad 30 wykładów pogrupowanych w kilka sesji tematycznych, m.in. pedodontyczną, protetyczną, periodontologiczną oraz ortodontyczną. Za zawartość każdej sesji odpowiadają jej kierownicy naukowi – znani i cenieni lekarze praktycy, wykładowcy akademiccy i konsultanci krajowi w poszczególnych dziedzinach stomatologii, w tym m.in. prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek oraz prof. dr hab. n. med. Teresa Sierpińska.
2. Możliwość zdobycia punktów edukacyjnych
Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne dają możliwość, by zaledwie w trakcie jednego weekendu wypełnić obowiązek doskonalenia zawodowego – za udział w tegorocznej edycji MSS można otrzymać aż 25 pkt. edukacyjnych. To doskonała okazja, by rozwinąć swoje kompetencje zawodowe oraz zaktualizować wiedzę niezbędną podczas codziennej pracy klinicznej z pacjentem.
3. Absolutna nowość – sesja radiologiczna
Organizatorzy Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych co roku dokładają wszelkich starań, by program wydarzenia odpowiadał najbardziej aktualnym potrzebom lekarzy dentystów. Stąd właśnie pomysł na sesję radiologiczną, za udział w której będzie można uzyskać dodatkowych 5 pkt. edukacyjnych RTG, niezbędnych w procesie obowiązkowego podnoszenia przez lekarzy dentystów kwalifikacji z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta. Za zawartość merytoryczną sesji odpowiada prof. dr hab. n. med. Kazimierz Szopiński – kierownik Zakładu Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej WUM, specjalista w dziedzinie neurologii, radiologii i diagnostyki obrazowej.
4. Odświeżona formuła eksperckich debat
Kolejną nowością podczas Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych 2024 będzie odświeżona formuła debat, podczas których uczestnicy będą mogli dyskutować z wykładowcami, ekspertami, przedstawicielami samorządu czy konsultantami krajowymi na temat najbardziej aktualnych i niejednokrotnie palących kwestii w polskiej stomatologii. To unikatowa platforma wymiany poglądów i doświadczeń.
5. Integracja środowiska
Niewątpliwą zaletą Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych jest lokalizacja – Serock, 30 minut jazdy od centrum Warszawy, nowoczesny hotel Narvil Conference & Spa nad Narwią. Ten stylowy, a jednocześnie zielony zakątek to dobra lokalizacja na weekendowy pobyt całej rodziny, a w trakcie wydarzenia nie zabraknie też czasu na integrację. Można tam spotkać dobrych znajomych z branży, a także nawiązać nowe kontakty, w czym pomaga m.in. wieczorna rozrywka na bankiecie oraz grillowanie w ciepłą, czerwcową noc.
Pełną listę wykładów, szczegóły dotyczące konferencji i formularz zakupu biletów można znaleźć na stronie https://mss.izba-lekarska.pl/. Zapraszamy!





