Dentysto, zapłać ZUS w grudniu i odlicz składki od podatku
Już tylko do końca grudnia 2021 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z odliczenia od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że ZUS za grudzień najlepiej zapłacić do końca bieżącego roku, a nie już w styczniu 2022 r.

Zgodnie z przepisami Polskiego Ładu, które wejdą w życie z początkiem nowego roku, od 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy - czyli również prowadzący własne działalności lekarze dentyści - nie będą mogli skorzystać z odliczenia od podatku opłacanej co miesiąc w ramach składek ZUS składki na ubezpieczenie zdrowotne.
Co to oznacza? Otóż gdyby prowadzący firmę dentysta składki ZUS za grudzień 2021 r. zapłacił do 10 stycznia 2022 r. nie mógłby już odliczyć składki zdrowotnej od podatku. Jednak jak potwierdzają Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz ministerstwo finansów, nie ma żadnych przeszkód prawnych, aby składki ZUS za dany okres zapłacić wcześniej. Obowiązujący dotychczas termin do 10. dnia kolejnego miesiąca to termin maksymalny, którego dotrzymanie sprawia, że przedsiębiorcy nie są doliczane odsetki za spóźnioną płatność.
Eksperci radzą więc przedsiębiorcom, w tym oczywiście dentystom, aby składki ZUS za grudzień (uwaga - cały ZUS, nie tylko składkę zdrowotną) zapłacić najpóźniej do 31 grudnia 2021 r. Wówczas będzie jeszcze można skorzystać z odliczenia składki zdrowotnej od podatku.
Czy szkolenia z kompetencji miękkich przekładają się na finanse gabinetu? - Tak, ale nie u wszystkich lekarzy - mówi w rozmowie z Dentonetem trener rozwoju Michał Katarzyński, autor poradników na temat kompetencji miękkich w gabinetach. - Z moich doświadczeń zawodowych wynika, że inwestycja w takie umiejętności pozwala na podwojenie przychodów praktyki w stosunkowo krótkim czasie.
Źródło:
https://businessinsider.com.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





