Dentystka wyłudziła 278 tys. zł – pierwsza rozprawa w lipcu
Jak poinformowało Radio Olsztyn, Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko dentystce, która w latach 2019-2022 wyłudziła z NFZ-u ponad 278 tys. zł. Pierwsza rozprawa odbędzie się 13 lipca.

Przypomnijmy – 38-letnia dentystka z Nidzicy usłyszała 1531 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i jeden zarzut oszustwa. Jak ustalono w toku śledztwa, kobieta w latach 2019-2022 składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. Były to takie świadczenia, jak znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy badanie kontrolne. W ten sposób wyłudziła z Funduszu ponad 278 tys. zł.
Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej, dentystka przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przesłała już do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia. Pierwsza rozprawa ma się odbyć 13 lipca. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.
Źródło: https://radioolsztyn.pl/






