Dentyści we władzach nowej Naczelnej Rady Lekarskiej
W piątek 13 maja odbyły się wybory nowych władz Naczelnej Rady Lekarskiej. Prezesem samorządu wybrany został lek. med. Łukasz Jankowski, który stosunkiem głosów 252 do 192 wygrał z prof. Andrzej Matyją (więcej informacji - TUTAJ). W piątek wybrano również członków poszczególnych organów NRL. Są wśród nich lekarze dentyści.

Drugiego dnia XV Krajowego Zjazdu Lekarzy wybrano Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Został nim dr n. med. Zbigniew Kuzyszyn - lekarz i prawnik, specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii, absolwent studiów medycznych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Był dyrektorem Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, członkiem komisji etyki lekarskiej Opolskiej Izby Lekarskiej i Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej w Opolu. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Polskiego Towarzystwa Orzecznictwa Lekarskiego.
W składzie Naczelnej Rady Lekarskiej IX kadencji znalazło się łącznie 50 osób, w tym 11 lekarzy dentystów:
- lek. dent. Dariusz Paluszek – Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie,
- lek. dent. Paweł Barucha – Świętokrzyska Izba Lekarska w Kielcach,
- lek. dent. Dariusz Samborski – Okręgowa Izba Lekarska w Lublinie,
- lek. dent. Marek Rogowski – Bydgoska Izba Lekarska w Bydgoszczy,
- lek. dent. Andrzej Siarkiewicz – Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie,
- lek. dent. Maciej Sikora, – Świętokrzyska Izba Lekarska w Kielcach,
- lek. dent. Marcin Szczęśniak – Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku,
- lek. dent. Jolanta Szczurko – Okręgowa Izba Lekarska w Białymstoku,
- lek. dent. Radosław Maksymowicz – Okręgowa Izba Lekarska w Rzeszowie,
- lek. dent. Halina Borgiel-Marek – Okręgowa Izba Lekarska w Katowicach,
- lek. dent. Leszek Dudziński – Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie.
Wśród zastępców Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej IX kadencji znaleźli się: lek. dent. Anna Tarkowska (Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie), lek. dent. Jolanta Hańcka (Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi), lek. dent. Jacek Barański (Okręgowa Izba Lekarska w Lublinie), lek. dent. Marek Szałkowski (Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie) oraz lek. dent. Teresa Brzozowska-Matthews (Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu).
W gronie członków Naczelnego Sądu Lekarskiego IX kadencji znaleźli się: lek. dent. Joanna Wysokińska-Miszczuk (Okręgowa Izba Lekarska w Lublinie), lek. dent. Piotr Sobiech (Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie), lek. dent. Ewa Miękus-Pączek (Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie), lek. dent. Mariola Łyczewska (Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku) oraz lek. dent. Michał Telega (Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie).
Do Naczelnej Komisji Rewizyjnej wybrano: lek. dent. Małgorzatę Nakraszewicz (Dolnośląska Izba Lekarska we Wrocławiu), lek. dent. Mirosława Maszlucha (Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku) oraz lek. dent. Jacka Szkutnika (Lubelska Izba Lekarska w Lublinie). W gronie członków Krajowej Komisji Wyborczej znaleźli się: lek. dent. Jacek Kotuła (Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze), lek. dent. Joanna Maślankowska (Okręgowa Izba Lekarska w Płocku), lek. dent. Mery Topolska-Kotulecka (Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie) oraz lek. dent. Piotr Kuchta (Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie).
Źródło: https://nil.org.pl/







