Co najmniej 140 mln zł na nadwykonania w stomatologii
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu kilkunastu najbliższych dni przekaże co najmniej 140 mln zł na nadwykonania w stomatologii.

Przekazanie funduszom regionalnym środków na realizację zmian finansowania w stomatologii było jednym z zapisów tzw. „siódemki NIL”, czyli głównych postulatów środowiska do nowej minister zdrowia Katarzyny Sójki. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
W czwartek 31 sierpnia w resorcie zdrowia odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami ministerstwa i Narodowego Funduszu Zdrowia a reprezentantami samorządu lekarskiego. Starania NIL – w szczególności Komisji Stomatologicznej – przyniosły efekt w postaci przekazania minimum 140 mln zł ze środków publicznych na nadwykonania w stomatologii. Pieniądze zostaną przekazane w ciągu najbliższych kilkunastu dni.
– Widzimy postęp w pracach nad „siódemką NIL”. Punkt dotyczący przekazania wojewódzkim oddziałom NFZ-u środków na realizację zmian finansowania w stomatologii jest szczególnie istotny i nie powinien być w ogóle negocjowany. Widzimy otwartość ministra i chęć szybkiego spełnienia tego postulatu. Mamy nadzieję, że nie jest to jednorazowy kompromis, ale część systemowego uregulowania kwestii nadwykonań – powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL Paweł Barucha.
Źródło: https://nil.org.pl/






