40% dorosłych Amerykanów chciałoby częściej chodzić do dentysty
Blisko 40% amerykańskich dorosłych chciałoby częściej chodzić do dentysty – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Delta Dental Plans Association. Dentyści znajdują się na czele listy lekarzy, z którymi Amerykanie chcieliby się spotykać zdecydowanie częściej.

Badanie drogą mailową przeprowadzono na grupie 1025 Amerykanów w wieku powyżej 18. lat. Ponad 40% z nich (194 mężczyzn oraz 230 kobiet) zaznaczyło, że nie spotykają się ze stomatologiem tak często, jak powinni, choć jednocześnie chcieliby zmienić ten stan rzeczy. Drugie miejsce w zestawieniu zajął lekarz dermatolog, a trzecie – internista.
Ze statystyk Centers for Disease Control and Prevention wynika, że w 2014 r. dentystę przynajmniej raz w roku odwiedziło 62% Amerykanów w wieku 18-64 lata oraz 83% dzieci i młodzieży w wieku 2-17 lat. Z kolei według American Dental Association, 23% dorosłych z USA nie planuje odwiedzić stomatologa w ciągu najbliższego roku. Większość z nich rezygnuje z wizyt u dentysty z powodów finansowych.
Estetyka, profilaktyka, ból zęba? A może uzupełnianie braków zębowych? W kolejnej sondzie Dentowizji pytamy mieszkańców Łodzi, z czym najczęściej przychodzą do gabinetu stomatologicznego.
AF
Fot. Humusak, pixabay.com






