Bydgoszcz wciąż bez doraźnej pomocy stomatologicznej
Poseł Paweł Olszewski skierował do ministra zdrowia trzecią już interpelację, w której porusza temat braku doraźnej pomocy stomatologicznej w Bydgoszczy.

Bydgoszcz – największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego – od kilku lat pozbawione jest doraźnej pomocy stomatologicznej. Wcześniej opieka stomatologiczna w weekendy, w nocy i święta w województwie funkcjonowała nie tylko w Bydgoszczy, ale również w Toruniu oraz Inowrocławiu – pracujący tam stomatolodzy zrezygnowali jednak z kontraktów. Obecnie punkt taki funkcjonuje tylko we Włocławku, ale często zdarzają się dni, w których jest nieczynny. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Poseł Paweł Olszewski skierował do ministra zdrowia trzecią już interpelację, w której porusza temat braku doraźnej pomocy stomatologicznej w Bydgoszczy. Wcześniej wiceminister Waldemar Kraska informował, że kujawsko-pomorski oddział wojewódzki NFZ-u będzie ogłaszał konkursy na realizację świadczeń z zakresu świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej na terenie Bydgoszczy, ale nie zakończyły się one podpisaniem umowy.
Poseł Olszewski pyta więc:
- ile razy i w jakich terminach od 1 grudnia 2020 r. kujawsko-pomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy ogłaszał konkursy na realizację świadczenia stomatologicznego i z jakim skutkiem,
- ile wynosiły stawki ryczałtu na realizację świadczenia stomatologicznego w ogłaszanych konkursach,
- w jakim terminie zostanie ogłoszony najbliższy konkurs oraz ile będzie wynosić wówczas stawka ryczałtowa,
- w czym według Narodowego Funduszu Zdrowia tkwi problem w notorycznym braku wyłonienia w ramach postępowania konkursowego punktu doraźnej pomocy dentystycznej w nocy i dni świąteczne w Bydgoszczy.
O odpowiedzi resortu poinformujemy.
- Dobrze określone procedury, zrozumiałe dla każdego, szczegółowo wyjaśnione podczas pierwszej wizyty, mogą naprawdę pomóc. Pacjenci zrozumieją, że jeśli ten problem zniknie, kolejki do lekarzy specjalistów staną się krótsze - mówi w rozmowie z Dentonetem ekspert Business Centre Club Marta Chalimoniuk-Nowak. Dodaje, że pacjenci zrozumieją i docenią taki regulamin, natomiast samą formalną możliwość "karania" pacjentów za nieodwoływanie wizyt, do których z ich winy nie doszło, daje prawo. Oczywiście wcześniej zadbać należy m.in. o sprawną komunikację, bo do wielu placówek medycznych dodzwonić się jest bardzo trudno.
Źródło: https://www.sejm.gov.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze




