Przejdź do treści
Dentonet.pl Lekarz Bezpłatny cykl wykładów Konferencji Alignerowych - wejdź w świat ortodoncji przyszłości!

Bezpłatny cykl wykładów Konferencji Alignerowych – wejdź w świat ortodoncji przyszłości!

Aleksandra

W 2021 i 2022 r. firma Align Technology - właściciel marki Invisalign - we współpracy z Grupą Dentonet zorganizowała dwie Konferencje Alignerowe on-line, podczas których eksperci dzielili się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem związanymi z pracą z alignerami. Teraz z wykładami zarejestrowanymi w ramach obu konferencji będą mogli zapoznać się również stomatolodzy, którzy wcześniej nie wzięli udziału w wydarzeniach. Pierwszy z nich - "Invisalign First & Teen - czyli rozwiązanie dla rosnących pacjentów" - autorstwa dr Weroniki Wierusz-Hajdackiej dostępny jest już na stronie https://konferencja-alignerowa.pl/wyklad1/.

Bezpłatny cykl wykładów Konferencji Alignerowych - wejdź w świat ortodoncji przyszłości!

Przezroczyste nakładki to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia ortodontycznego. Pacjenci cenią je za estetykę i komfort użytkowania, lekarze dentyści - za przewidywalne efekty leczenia, szerokie zastosowanie oraz łatwiejszą komunikację z pacjentem poprzez zastosowanie cyfrowej wizualizacji wyników leczenia..

Wychodząc naprzeciw potrzebom stomatologów mających pytania i wątpliwości dotyczące stosowania alignerów, firma Align Technology - właściciel marki Invisalign - we współpracy z Grupą Dentonet - w latach 2021-2022 zorganizowała cykl dwóch bezpłatnych Konferencji Alignerowych, w trakcie których można było uzyskać ogromną dawkę wiedzy dotyczącej leczenia nakładkowego.

Teraz z wykładami przygotowanymi w ramach 1. oraz 2. Konferencji Alignerowej będą mogli zapoznać się również stomatolodzy, którzy wcześniej nie uczestniczyli w wydarzeniach. Jako pierwszy zupełnie bezpłatnie udostępniony został wykład "Invisalign First & Teen - czyli rozwiązanie dla rosnących pacjentów" autorstwa dr Weroniki Wierusz-Hajdackiej - absolwentki Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistki ortodoncji, wykładowcy Invisalign z tytułem Diamond Apex Top, uczestniczki wielu kursów i szkoleń z zakresu ortodoncji.

Z wykładu można dowiedzieć się:

- jak rozpocząć leczenie przy pomocy alignerów,

- na jakich płaszczyznach aparat Invisalign ma przewagę nad innymi rozwiązaniami,

- jak wygląda przebieg leczenia i jakie są jego efekty,

- w jaki sposób wykorzystuje się nakładki Invisalign do leczenia najmłodszych pacjentów.

Dostęp do wykładu jest całkowicie bezpłatny - wystarczy tylko zarejestrować się na stronie https://konferencja-alignerowa.pl/wyklad1/. Zarejestruj się, zyskaj specjalistyczną wiedzę i wkrocz w świat ortodoncji przyszłości!

Proponowane

I Konferencja Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej I Konferencja Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej

I Konferencja Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej

W dniach 22-23 maja 2025 r. w Warszawie odbyła się I Konferencja Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej, zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej, któremu przewodniczy prof. dr hab. n. med. Kazimierz Szopiński. Wydarzenie zgromadziło uczestników z całej Polski, którzy mieli okazję wysłuchać wykładów krajowych i zagranicznych prelegentów. Jedną z wykładowczyń była prof. Reinhilde Jacobs – periodontolog, radiolog stomatologiczny, kierownik grupy badawczej na Uniwersytecie KULeuven (Belgia), sekretarz generalny International Association of […]
Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii – Twoja droga do rozwoju! Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii – Twoja droga do rozwoju!

Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii – Twoja droga do rozwoju!

Już 6 grudnia 2025 r. Łódź stanie się stolicą polskiej stomatologii! Wtedy właśnie odbędzie się Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii (KPMS), która łączy w sobie możliwość zdobycia wiedzy, nawiązywania zawodowych kontaktów oraz spotkań z autorytetami z branży. Aktualne tematy i wyjątkowa atmosfera sprawią, że będzie to jedno z najbardziej wartościowych wydarzeń edukacyjnych dla lekarzy dentystów w całym roku! Zaplanowana na 6 grudnia 2025 r. Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii to pierwsza […]
Konferencja „Onkologia i nowoczesność w stomatologii” już 15 listopada w Krakowie Konferencja „Onkologia i nowoczesność w stomatologii” już 15 listopada w Krakowie

Konferencja „Onkologia i nowoczesność w stomatologii” już 15 listopada w Krakowie

Już 15 listopada 2025 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się II edycja konferencji „Uśmiech bez obaw – onkologia i nowoczesność w stomatologii”, której celem jest podkreślenie, że interdyscyplinarna współpraca lekarzy dentystów i lekarzy ogólnych ma kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii oraz jakości życia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Organizatorem wydarzenia jest Stomatologia Wichlińscy, a patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. Nowotwory pozostają ogromnym problemem […]
Przyszłość stomatologii zaczyna się dziś! Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii 2025 Przyszłość stomatologii zaczyna się dziś! Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii 2025

Przyszłość stomatologii zaczyna się dziś! Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii 2025

W sobotę 6 grudnia 2025 r. w Łodzi odbyła się pierwsza edycja Konferencji Przyszłych Mistrzów Stomatologii – wydarzenia, które ma wesprzeć początkujących lekarzy w wejściu w zawód z pewnością siebie, praktyczną wiedzą i narzędziami niezbędnymi w codziennej pracy. Konferencja Przyszłych Mistrzów Stomatologii (KPMS) to wydarzenie zorganizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę w stomatologii – są jeszcze na studiach lub tuż po ich zakończeniu, odbywają staż lub […]

Najnowsze

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu. Funkcjonuje na styku mediów, platform społecznościowych, polityki, prawa, marketingu i codziennych wyborów pacjentów – wynika z raportu „Dezinformacja medyczna” przygotowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Mediaboard. Uczelnia poinformowała w czwartek w komunikacie, że przeanalizowano ponad 32 tys. publikacji w mediach tradycyjnych, blisko 350 tys. wpisów w mediach społecznościowych. – Jako lekarz, ale też jako naukowiec, nie mam wątpliwości, że wiedza to dziś za mało. Kluczowe […]
Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Badanie przeprowadzone przez amerykańską organizację Dental Assisting National Board (DANB) wskazuje, że pacjenci bardzo doceniają kontrolę zakażeń w praktykach stomatologicznych. Jednocześnie wielu z nich chciałoby uzyskać więcej informacji na temat stosowanych procedur bezpieczeństwa. Choć od początku pandemii COVID-19 minęło już ponad pięć lat, nie oznacza to, że pacjenci obecnie mniej obawiają się o swoje bezpieczeństwo podczas leczenia stomatologicznego. Z badania przeprowadzonego wśród 1000 osób wynika, […]
NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

Naczelna Rada Lekarska ostro skrytykowała projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Samorząd lekarski sprzeciwił się m.in. skróceniu stażu podyplomowego, zmianom w systemie specjalizacji oraz nowym ograniczeniom dotyczącym egzaminów. W przyjętym 12 czerwca 2026 r. stanowisku NRL zaapelowała o wstrzymanie dalszych prac nad projektem. Przypomnijmy – kilka dni temu ministerstwo zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Wśród zaproponowanych […]
Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy (ang. peripheral giant cell granuloma; PGCG) jest reaktywną zmianą rozrostową wywodzącą się z tkanek dziąsła lub błony śluzowej wyrostka zębodołowego. Nie jest on zmianą nowotworową, ale odpowiedzią tkankową na przewlekłe podrażnienie miejscowe. Do czynników etiologicznych zalicza się przede wszystkim obecność płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego, urazy mechaniczne, a także czynniki jatrogenne, w tym źle dopasowane wypełnienia czy protezy. Klinicznie PGCG manifestuje się […]

Treści przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów medycznych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dostęp do części treści portalu Dentonet.pl jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów medycznych: lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych, asystentek stomatologicznych, techników dentystycznych oraz innych osób wykonujących zawód medyczny.

Ważne zastrzeżenie

Jeżeli nie jesteś profesjonalistą medycznym, możesz korzystać wyłącznie ze strefy ogólnej, przeznaczonej dla pacjentów i osób niezwiązanych zawodowo z medycyną.