Bezpłatne szkolenia z medycznego języka angielskiego
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że ruszają bezpłatne szkolenia z medycznego języka angielskiego dla pracowników administracyjnych podmiotów leczniczych i innych pracowników, którzy realizują zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej

Szkolenia przeznaczone są dla osób, które w ramach pracy wykonują zadania związane z dokumentacją medyczną i chciałyby podnieść swoje kompetencje w zakresie medycznego języka angielskiego, w szczególności w zakresie komunikacji z pacjentem i współpracownikami. – Uczestnicy szkolenia zapoznają się z anglojęzyczną terminologią związaną z systemem ochrony zdrowia i funkcjonowaniem w środowisku pracy. Zajęcia mają przygotować słuchaczy do efektywnej komunikacji pisemnej i ustnej w obszarze specyfiki wykonywanej pracy – czytamy.
Szkolenie pozwoli podnieść kompetencje z zakresu:
- komunikacji z pacjentem i współpracownikami, w tym m.in. umiejętność rozumienia ze słuchu, prowadzenia rozmów telefonicznych, zapisywania na badania,
- czytania ze zrozumieniem i przygotowywania krótkich tekstów specjalistycznych,
- prowadzenia dokumentacji medycznej, w tym m.in. sporządzania notatek, e-maili, wypełniania kart pacjenta,
- słownictwa specjalistycznego z dziedziny medycyny (w tym m.in. słownictwo dotyczące chorób, części ciała i organów wewnętrznych, testów i badań, podmiotów leczniczych, personelu medycznego).
Pierwsze szkolenia ruszają już w maju 2023 r. Są one realizowane w formie zdalnej i współfinansowane ze środków europejskich. Więcej informacji znaleźć można TUTAJ.
Kto będzie lepszym liderem zespołu wielospecjalistycznego? Ortodonta czy protetyk? – To pytanie w kontekście leczenia wielospecjalistycznego pada bardzo często – mówi dr n. med. Paweł Niewada, lekarz stomatolog i wykładowca wielu krajowych i międzynarodowych konferencji.
Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






