75 lekarzy dentystów w Polsce zmarło z powodu COVID-19
Wśród ofiar koronawirusa w Polsce znalazło się m.in. 304 lekarzy, 75 dentystów, 28 farmaceutów oraz 8 ratowników medycznych - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Jak podał resort zdrowia, koronawirus przyczynił się do śmierci 304 lekarzy, 257 pielęgniarek, 75 dentystów, 29 położnych, 28 farmaceutów, 10 fizjoterapeutów, 8 ratowników medycznych oraz 8 diagnostów laboratoryjnych.
Od początku pandemii w Polsce koronawirusa stwierdzono u 108 938 pielęgniarek, 45 705 lekarzy, 19 789 fizjoterapeutów. 11 928 położnych, 6989 farmaceutów, 5783 dentystów, 5766 ratowników medycznych i 5142 diagnostów laboratoryjnych.
- Ryzyko zakażenia koronawirusem w gabinecie stomatologicznym jest bardzo małe. Gabinet jest takim miejscem, gdzie procedury dezynfekcji są na bardzo wysokim poziomie. Lekarze dentyści są przecież w swojej pracy od zawsze narażeni na szereg różnych zagrożeń - mówią nasi eksperci, lekarz dentysta dr n. med. Łukasz Zadrożny oraz wirusolog, dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski. - Pamiętajmy też, że koronawirus nie jest pancerny - podkreśla dr Dzieciątkowski.
Źródło: https://pulsmedycyny.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






