Przejdź do treści
Dentonet.pl Lekarz 5 powodów, dla których warto przyjechać na Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

5 powodów, dla których warto przyjechać na Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

Aleksandra

W dniach 16-18 czerwca 2023 r. w hotelu Narvil w Serocku odbędą się VII Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne – jedno z największych wydarzeń edukacyjnych i integracyjnych dla lekarzy dentystów w Polsce, organizowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Rejestracja na wydarzenie jest nadal otwarta - oto 5 głównych powodów, dla których warto wziąć w nim udział!

5 powodów, dla których warto przyjechać na Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

1. Bardzo wysoki poziom merytoryczny

Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne od pierwszej edycji są wydarzeniem po brzegi wypełnionym merytoryczną wiedzą, wymianą doświadczeń i dyskusjami o sprawach związanych z sytuacją stomatologii w Polsce, realiach prowadzenia własnej praktyki oraz innych kwestiach istotnych dla lekarzy dentystów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, w tym roku podczas MSS pojawi się również nowa formuła prelekcji, dzięki której słuchacze będą mogli dyskutować i na gorąco wymieniać się poglądami.

2. Punkty edukacyjne

Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne to doskonała okazja, by w ciągu jednego weekendu wypełnić obowiązek doskonalenia zawodowego – za udział w tegorocznej edycji MSS można otrzymać aż 25 punktów edukacyjnych i certyfikat będący świadectwem samokształcenia. Organizatorzy jak zawsze zapewniają wyjątkowo bogaty program wykładów z różnych dziedzin stomatologii, a uczestnicy mogą sami wybierać najbardziej interesujące ich prelekcje.

3. Grono wybitnych prelegentów

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie – organizator MSS – zaplanował w ramach wydarzenia 40 wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów – przedstawicieli samorządu lekarskiego, konsultantów krajowych w dziedzinach stomatologicznych, prezesów towarzystw naukowych, wykładowców akademickich oraz znanych i cenionych lekarzy-praktyków, zajmujących się na co dzień wysokospecjalistycznym leczeniem stomatologicznym. Są wśród nich m.in. prof. dr hab. n. med. Beata Kawala, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek, prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, dr hab. n. med. Mariusz Szuta, prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski, prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prof. dr hab. n. med. Jerzy Sokołowski oraz dr hab. n. med. Ewa Czochrowska.

4. Dyskusje, wymiana doświadczeń, część wystawiennicza

Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne to platforma służąca wymianie doświadczeń z lekarzami dentystami z całej Polski – zarówno stricte medycznych, jak i biznesowych. Podczas wydarzenia spotkać będzie można prawników, radców prawnych, przedstawicieli firm ubezpieczeniowych, samorządu lekarskiego oraz innych instytucji – będzie to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów i rozmów o współpracy. Dodatkowo, w Serocku ze swoją ofertą produktową pojawią się najbardziej znane i cenione firmy z branży.

5. Integracja środowiska

Ogromnym atutem Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych jest miejsce, w którym się odbywają – w Serocku, 30 minut jazdy od centrum Warszawy, w komfortowym hotelu Narvil Conference & Spa nad Narwią. Ten elegancki zakątek to dobra lokalizacja na weekendowy pobyt całej rodziny, a trakcie całego weekendu nie zabraknie czasu na integrację.

Pełną listę wykładów, szczegóły dotyczące konferencji i formularz zakupu biletów można znaleźć na stronie https://mss.izba-lekarska.pl/. Zapraszamy!

Proponowane

Staż podyplomowy – czy lekarze dentyści go potrzebują? Staż podyplomowy – czy lekarze dentyści go potrzebują?

Staż podyplomowy – czy lekarze dentyści go potrzebują?

W ostatnich tygodniach gorące dyskusje środowiska lekarskiego budzi temat planowanego przez ministerstwo zdrowia skrócenia o pół roku stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów. Tym razem pomysł ten wrócił przede wszystkim z powodów finansowych. O planach resortu zdrowia w tej kwestii pisaliśmy TUTAJ. Informowaliśmy również o stanowisku Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM) – rektorzy uczelni medycznych nie są przeciwko zniesieniu stażu, ale proponują ministerstwu zdrowia dialog i zwracają […]
„Dzięki mediom społecznościowym możemy – jako dentyści – pokazać się od bardziej ludzkiej strony” „Dzięki mediom społecznościowym możemy – jako dentyści – pokazać się od bardziej ludzkiej strony”

„Dzięki mediom społecznościowym możemy – jako dentyści – pokazać się od bardziej ludzkiej strony”

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych „Medycyna estetyczna dla lekarzy”. Przez kilka lat pracowała w specjalistycznej placówce stomatologii dziecięcej, również w zakresie leczenia w znieczuleniu ogólnym. Specjalizuje się w zabiegach stomatologii estetycznej i zachowawczej, a pracę w gabinecie łączy z ogromną pasją… do mody, którą przejawia m.in. prowadząc prężnie działające kanały w mediach społecznościowych. Lek. dent. Karolina Maras, która będzie wykładowczynią Konferencji Przyszłych […]
Dyplom to dopiero początek. Czego młodzi dentyści nie dowiadują się na studiach? Dyplom to dopiero początek. Czego młodzi dentyści nie dowiadują się na studiach?

Dyplom to dopiero początek. Czego młodzi dentyści nie dowiadują się na studiach?

Studia stomatologiczne dają solidne podstawy teoretyczne do wykonywania zawodu lekarza dentysty, ale wielu absolwentów dopiero po ich zakończeniu zderza się z pytaniami, na które nie ma prostych odpowiedzi: jak wybrać pierwsze kursy, komu zaufać, gdzie szukać mentora, czy budować markę osobistą i jak odnaleźć się w realiach rynku? Właśnie tym tematom będzie poświęcona debata „Młodzi lekarze w realiach rynku”, organizowana w ramach Konferencji Przyszłych Mistrzów Stomatologii, która odbędzie się […]
Delegowanie zadań w gabinecie – jak odzyskać czas i spokój? Delegowanie zadań w gabinecie – jak odzyskać czas i spokój?

Delegowanie zadań w gabinecie – jak odzyskać czas i spokój?

Prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego to nie tylko praca z pacjentem. To także konieczność zarządzania zespołem, finansami, logistyką i promocją. Lekarz dentysta staje się często menedżerem, HR-owcem i specjalistą od marketingu w jednej osobie. Z czasem pojawia się przeciążenie, stres i myśl: czy naprawdę wszystko muszę robić sam? Na szczęście istnieje skuteczne narzędzie, które może przynieść ulgę – delegowanie zadań. Delegowanie to nie oznaka braku kontroli, ale wyraz dojrzałego zarządzania. Odpowiednie przekazanie […]

Najnowsze

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu. Funkcjonuje na styku mediów, platform społecznościowych, polityki, prawa, marketingu i codziennych wyborów pacjentów – wynika z raportu „Dezinformacja medyczna” przygotowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Mediaboard. Uczelnia poinformowała w czwartek w komunikacie, że przeanalizowano ponad 32 tys. publikacji w mediach tradycyjnych, blisko 350 tys. wpisów w mediach społecznościowych. – Jako lekarz, ale też jako naukowiec, nie mam wątpliwości, że wiedza to dziś za mało. Kluczowe […]
Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Badanie przeprowadzone przez amerykańską organizację Dental Assisting National Board (DANB) wskazuje, że pacjenci bardzo doceniają kontrolę zakażeń w praktykach stomatologicznych. Jednocześnie wielu z nich chciałoby uzyskać więcej informacji na temat stosowanych procedur bezpieczeństwa. Choć od początku pandemii COVID-19 minęło już ponad pięć lat, nie oznacza to, że pacjenci obecnie mniej obawiają się o swoje bezpieczeństwo podczas leczenia stomatologicznego. Z badania przeprowadzonego wśród 1000 osób wynika, […]
NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

Naczelna Rada Lekarska ostro skrytykowała projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Samorząd lekarski sprzeciwił się m.in. skróceniu stażu podyplomowego, zmianom w systemie specjalizacji oraz nowym ograniczeniom dotyczącym egzaminów. W przyjętym 12 czerwca 2026 r. stanowisku NRL zaapelowała o wstrzymanie dalszych prac nad projektem. Przypomnijmy – kilka dni temu ministerstwo zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Wśród zaproponowanych […]
Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy (ang. peripheral giant cell granuloma; PGCG) jest reaktywną zmianą rozrostową wywodzącą się z tkanek dziąsła lub błony śluzowej wyrostka zębodołowego. Nie jest on zmianą nowotworową, ale odpowiedzią tkankową na przewlekłe podrażnienie miejscowe. Do czynników etiologicznych zalicza się przede wszystkim obecność płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego, urazy mechaniczne, a także czynniki jatrogenne, w tym źle dopasowane wypełnienia czy protezy. Klinicznie PGCG manifestuje się […]

Treści przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów medycznych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dostęp do części treści portalu Dentonet.pl jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów medycznych: lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych, asystentek stomatologicznych, techników dentystycznych oraz innych osób wykonujących zawód medyczny.

Ważne zastrzeżenie

Jeżeli nie jesteś profesjonalistą medycznym, możesz korzystać wyłącznie ze strefy ogólnej, przeznaczonej dla pacjentów i osób niezwiązanych zawodowo z medycyną.