2,5 tys. zarzutów dla dentysty z Wodzisławia Śląskiego
Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo prowadzone przez wodzisławską policję i prokuraturę. Stomatolog naraził skarb państwa na utratę prawie 190 tys. zł. Nieuczciwemu lekarzowi postawiono blisko 2,5 tys. zarzutów. Grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. Postępowanie zostało wszczęte na początku 2021 r. na podstawie materiałów zebranych przez wodzisławskich śledczych.
Nielegalny proceder stomatologa z Wodzisławia Śląskiego polegał na składaniu fałszywych wniosków o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. Mężczyzna naraził skarb państwa na utratę prawie 190 tys. zł. W toku śledztwa policjanci przesłuchali blisko 4 tys. osób, które korzystały z usług stomatologa w latach 2015-2019. Dentysta usłyszał 2417 zarzutów o poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i jeden zarzut oszustwa.
Wobec podejrzanego prokurator zastosował zabezpieczenie i poręczenie majątkowe w łącznej wysokości 220 tys. zł. Do sądu trafił już akt oskarżenia, lekarzowi grozi 8 lat więzienia.
- Obecnie mamy do czynienia z dużą intensyfikacją działań prokuratury związanych z kwestiami medycznymi - mówi w rozmowie z Dentonetem radca prawny Paweł Strzelec. Dodaje, że w prokuraturach powstały specjalne działy zajmujące się kwestią błędów medycznych.
Źródło: https://wodzislaw-slaski.policja.gov.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





