1532 zarzuty dla dentystki z Nidzicy, grozi jej 8 lat więzienia
1532 zarzuty usłyszała 38-letnia stomatolog z Nidzicy. Dentystka wykazała w dokumentacji ponad 500 pacjentów świadczenia, których faktycznie nie wykonała i w ten sposób wyłudziła z NFZ-u ponad 278 tys. zł. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Nidzicy pracowali nad sprawą od połowy 2021 r. Jak ustalono, 38-letnia dentystka składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. W toku śledztwa policjanci ustalili ponad 500 pokrzywdzonych, w których karty od maja 2019 r. do lutego 2022 r. dentystka wpisywała niewykonane świadczenia. Było to m.in. znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy kontrolne badanie lekarskie. Dentysta „leczyła”… nawet te zęby, które usunięto pacjentom już wiele lat temu. W ten sposób lekarka wyłudziła z NFZ-u ponad 278 tys. zł.
Kobieta usłyszała 1531 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i jeden zarzut oszustwa. W trakcie czynności zabezpieczono mienie podejrzanej w wysokości 100 tys. zł. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: https://nidzica.policja.gov.pl/





