Blisko 1,3 mln przypadków grypy od września w Polsce
Minister Adam Niedzielski powiedział, że głównym problemem epidemicznym w Polsce jest obecnie grypa, także pod kątem hospitalizacji. Od początku września do 30 listopada zanotowano blisko 1,3 mln zachorowań na grypę.

Jak poinformował minister Adam Niedzielski, od dwóch tygodni w Polsce występuje wzrost zakażeń koronawirusem na poziomie około 20%, ale same liczby pozostają na niewysokim poziomie. Apogeum kolejnej fali jest prognozowane na drugą połowę stycznia - maksymalna liczba zachorowań ma wówczas wynieść około 5 tys.
Głównym problemem epidemicznym w Polsce jest obecnie grypa, także pod kątem hospitalizacji. - Od początku września do 30 listopada zanotowano ponad 160 tys. zachorowań na COVID-19, a w tym samym okresie - blisko 1,3 mln zachorowań na grypę. Porównując te wielkości widać, że to przede wszystkim grypa w tej chwili decyduje o sytuacji epidemicznej w kraju - podkreślił Adam Niedzielski.
Wśród chorych na grypę najwięcej jest dzieci - stanowią one około 50% wszystkich chorych i 60% chorych hospitalizowanych z tego powodu.
Minister ponownie zaapelował o szczepienie się przeciwko grypie. - One są jedyną i skuteczną ochroną przeciwko tej chorobie - dodał. Z 3 mln sprowadzonych szczepionek wykorzystano dotąd około 640 tys.
- Nawyk mycia rąk przyczynił się do zmniejszenia częstości występowania tzw. chorób brudnych rąk - mówi dr Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog, którego zapytaliśmy o to, co pandemia może zmienić w naszym życiu, kiedy już uda nam się ją skutecznie opanować.
Źródło: https://pulsmedycyny.pl/
Zdjęcie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





