10 lat Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego WUM
7 kwietnia - w ramach 15. Międzynarodowej Konferencji Zachód-Wschód - na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym obchodzono 10-lecie funkcjonowania Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.

Międzynarodowa Konferencja Zachód-Wschód to konferencja naukowa, podczas której polscy i zagraniczni wykładowcy dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą o najnowszych osiągnięciach oraz bieżących zagadnieniach w stomatologii. W tym roku wysłuchać można było m.in. wystąpień dotyczących wykorzystania telefonu komórkowego do wysokiej jakości komunikacji pomiędzy lekarzem protetykiem a technikiem dentystycznym (prof. Louis Hardan z Saint Joseph University Beirut-Lebanon), szynoterapii w kontekście rehabilitacji układu stomatognatycznego (prof. Ilia Roussou z Grecji), zabiegów odtwórczych w implantoprotetycznej rehabilitacji pacjentów z zaawansowanymi zanikami podłoża kostnego (dr hab. Piotr Majewski z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie) oraz dzieci niespokojnych z próchnicą wczesnodziecięcą (prof. Marie Hosey z King's College w Londynie).
Po konferencji rozpoczęły się obchody 10-lecia Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju Wydziału: prof. Elżbietę Mierzwińską-Nastalską (dziekan dwóch kadencji) oraz prof. Kazimierza Szopińskiego i prof. Michała Ciurzyńskiego, byłych prodziekanów. Głos zabrali m.in. obecna dziekan Wydziału prof. Dorota Olczak-Kowalczyk oraz prof. Zbigniew Gaciong - rektor WUM. Część oficjalną zakończyło wystąpienie prof. Marka Krawczyka i odśpiewanie hymnu "Gaudemus igitur".
- Endodoncja dziecięca to bardzo duży dział stomatologii dziecięcej. Moim zdaniem, mamy dużo trudniej niż w endodoncji dorosłych - opowiada prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.
Źródło: https://www.wum.edu.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






