Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kurs „Niechirurgiczna ekspansja szczęki z użyciem MSE”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kurs „Niechirurgiczna ekspansja szczęki z użyciem MSE”

Kurs „Niechirurgiczna ekspansja szczęki z użyciem MSE”

26 października 2019 r. w sali Kometa hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się kurs „Niechirurgiczna ekspansja szczęki z użyciem szczękowego ekspandera kości MSE” prowadzony przez prof. Won Moona – dyrektora programowego programu rezydencji ortodontycznej UCLA School of Dentistry. To wyjątkowa okazja, by zdobyć specjalistyczną wiedzę, którą przekaże światowy autorytet w dziedzinie ortodoncji!

Popularność ekspanderów szkieletowych szczęki wspomaganych mikroimplantem (MSE) stale rośnie. Podczas kursu omówione zostaną efekty stomatologiczne i kostne ekspansji szczęki za pomocą konwencjonalnego szybkiego ekspandera podniebiennego (RPE), wspomaganego chirurgicznie szybkiego ekspandera podniebiennego (SARPE) oraz ekspandera szkieletowego szczęki wspomaganego mikro-implantem (MSE). Porównane zostaną ekspansja stomatologiczna, zginanie kości i prawdziwa ekspansja kości. Zbadane zostaną niekorzystne następstwa kliniczne RPE i SARPE w przypadkach wyższych klas Angle’a i przedstawione zostanie nowe podejście, opracowane na podstawie danych badawczych, eliminujące te problemy dzięki zastosowaniu MSE. Szczegółowo zbadane zostaną przypadki kliniczne obejmujące niechirurgiczną ekspansję twarzoczaszki – zarówno u pacjentów w wieku młodzieńczym, jak i u dorosłych. Dzięki tym przykładom klinicznym przedstawione zostaną odpowiednie protokoły wytwarzania i ekspansji MSE.

Uczestnicy kursu poznają także inne zalety wykorzystania MSE. Wielu pacjentów wymagających ekspansji szczęki cechują wąskie nosowe drogi oddechowe, a w przypadku zastosowania MSE często dochodzi do pozytywnych zmian w ich obrębie. Szczegółowej ocenie poddane zostaną przypadki kliniczne i wyniki badań ilustrujące znaczące powiększenie nosowych dróg oddechowych oraz poprawę funkcjonowania po MSE zarówno u młodzieży, jak i u dorosłych pacjentów.

W tej koncepcji rozszerzania ortopedycznego MSE może również pomóc – w połączeniu z maską na twarz (FM) – w korekcji ortopedycznej w przypadkach III klasy Angle’a. Przedstawione zostaną przypadki kliniczne łączące MSE i FM zarówno u pacjentów rosnących, jak i u dorosłych oraz ich skutki ortopedyczne.

Na koniec omówione zostaną także nieznane wpływy na kości, zmiany wymiarów twarzy oraz otaczających ją struktur. Kurs obejmie wszechstronny przegląd obecnych zastosowań MSE, ale zainspiruje także tych, którzy poszukują bardziej zaawansowanych zastosowań dla MSE.

won moon JPG (1)Kurs poprowadzi prof. Won Moon – autor dwudziestu prac naukowych związanych z MSE. Pełni funkcję dyrektora programowego programu rezydencji ortodontycznej UCLA School of Dentistry, jest posiadaczem dyplomu American Board of Orthodontics. Ukończył studia stomatologiczne na Harvardzie i edukację ortodontyczną w UCLA. Jego prace publikowały różne czasopisma, wyniki swoich badań prezentował w 15 krajach, w trakcie ponad 150 prezentacji. Obecnie koncentruje się na tworzeniu protokołów korekcji ortopedycznych z MI, korekcie dróg oddechowych u pacjentów z niedrożnością nosa i tworzeniu wirtualnych pacjentów z wykorzystaniem analizy obrazu.

Jego zainteresowania ekspansją środkowej części twarzy zaczęły się w 2003 r. gdy mikroimplanty stały się dostępne w USA. Jest autorem opracowania Maxillary Skeletal Expander (MSE) – unikalnego, wspomaganego mikroimplantem szybkiego ekspandera podniebiennego (MARPE). Aktywnie wspiera on niechirurgiczną ekspansję kości zarówno u pacjentów dorosłych, jak i u dzieci, zwłaszcza w przypadkach osób cierpiących na ograniczenie przepływu w drogach oddechowych. Jego prezentacja dotycząca MSE zyskała szeroką akceptację na całym świecie, a dotyczące jej publikacje doczekały się wielu recenzji.

Kurs odbędzie 26 października 2019 w sali Kometa hotelu Marriott. Więcej informacji dotyczących kursu, ceny i zapisów znaleźć można na stronie -> http://aligner.pl/terminy-szkolen/. Zapraszamy!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szkliwiak szczęki - Dentonet.pl
27 lat nie był u dentysty, stracił 90% szczęki Lekarz

50-letni Darren Wilkinson, zamieszkujący Wielką Brytanię, przez 27 lat nie był u dentysty. Kiedy już do niego trafił, okazało się, że ma w szczęce guza wielkości pięści. Stracił większość zębów i 90% szczęki. Nie może prawidłowo jeść, pić i mówić. 5...

Jak wybrać materiał do wykonania koron czasowych? Lekarz

Lek. dent. Marcin Krupiński zaprasza na wykład dotyczący koron tymczasowych. A to tylko jeden z dwudziestu wykładów I Konferencji Dentonet Online. Zapisy na stronie www.konferencja.dentonet.pl! Więcej o wykładzie? Podczas prezentacji omówiony zostan...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Lasery Nd:YAG i Er:YAG w codziennej praktyce dentystycznej Lekarz

Lek. dent. Michał Nawrocki M. Sc. zaprasza na wykład poświęcony wykorzystywaniu laserów we współczesnej stomatologii, który zaprezentowany zostanie podczas 1 Konferencji Dentonet Online. Zapisy na konferencję? Kliknij TUTAJ. Dzisiejsze, nowoczesn...

stłoczenia zębów - Dentonet.pl
Scientific American: miękka dieta przyczyną stłoczeń zębów Lekarz

Szczęki współczesnych ludzi nie wyglądają tak jak szczęki naszych przodków – i być może dlatego tak wiele osób ma stłoczone lub nieprawidłowo ustawione zęby. Jak twierdzi badacz z University of Arkansas, słabo rozwinięte szczęki są przyczyną niedopas...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres