Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Krótka umowa czy dłuższy kontrakt

Publikacja:
Krótka umowa czy dłuższy kontrakt

Krótka umowa czy dłuższy kontrakt

Praca na stałe czy na czas określony? Okazuje się, że na początku drogi zawodowej nie wszystkie asystentki chcą się wiązać na dłużej z pierwszym pracodawcą. W miarę upływu lat zawodowych zaczynają cenić dłuższe umowy. Ale początki bywają różne. Czasem krótkoterminowa umowa jest wygodna także dla pracownika. Łatwo wtedy zmienić pracę w szybkim czasie.

Mimo, że lato w pełni to spokojnie można znaleźć całkiem sporo ogłoszeń o pracę. Chociaż asysta to nie jest zajęcie sezonowe, to bywało, że pora wakacyjna była pod tym względem bardzo uboga. Tym razem ofert jest nie mało. Może pracodawcy chcą mieć w swoich klinikach asystentki, które kształcą się jeszcze w ramach programowych starego systemu. Bo jak wiadomo nowe regulacje, czy raczej deregulacje likwidują ten system kształcenia asystentek. Trwają ostatnie nabory. Potem to już tylko kursy lub kształcenie na kierunku higienistka stomatologiczna.

Pracodawcy chcą już na samym początku mieć dyplomowaną asystę, ale co ciekawe wymagają, aby asystentki były nastawione na rozwój. W co najmniej kilku ofertach zadeklarowano w oczekiwaniach wobec kandydatek, że mają być zainteresowane podnoszeniem kwalifikacji. Czy to oznacza, że pracodawca będzie inwestował w pracownika?

Nie zawsze pracodawca deklaruje chęć inwestowania w dodatkowe kwalifikacje asystentki. Szczególnie, gdy wcześniej trafił na pracownika z elastycznym podejściem do lojalności. A w skrócie, gdy asystentka po kursie sfinansowanym przez klinikę szybko znalazła zatrudnienie w innym miejscu. Wtedy takie złe doświadczenie odbija się na podejściu do pozostałych pracowników. A lojalność także ma swoją wartość w relacjach w środowisku pracy. Pod warunkiem, że obie strony są lojalne.
ab
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

publiczna stomatologia
"Kontrakt z NFZ-em sam w sobie musi być rentowny" Lekarz

Publiczna stomatologia w Polsce umiera. Z roku na rok spada liczba gabinetów współpracujących z NFZ-em, przede wszystkim ze względu na niskie, zupełnie nierynkowe stawki za leczenie – informuje „Gazeta Prawna”. Największy spadek liczby publicznych ga...

zeby
Krótka historia zastosowania kokainy w stomatologii Lekarz

Kokaina, inaczej metylobenzoiloekgonina, to pobudzający, a zarazem silnie uzależniający psychicznie organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów. Znana od tysięcy lat, a od drugiej połowy XIX wieku jest stosowana w medycynie, w tym także – przez p...