Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Krok po kroku- wybielanie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Krok po kroku- wybielanie

Krok po kroku- wybielanie

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem zawierającym nadtlenek wodoru. W tym samym czasie lekarz aplikuje na dziąsła żel ochronny, który zapobiega powstawaniu podrażnień w czasie zabiegu.
W kolejnym etapie przez około 20 minut zęby pacjenta są naświetlane obojętnym dla organizmu niebieskim światłem. Jeden zabieg wybielania składa się z dwóch lub trzech faz, w czasie których lekarz każdorazowo usuwa warstwę żelu i nakłada nową. Warunkiem koniecznym przystąpienia do zabiegu zmiany barwy zębów jest wyleczenie wszelkich ubytków, usunięcie osadu i kamienia nazębnego.

Decydując się na wybielanie należy liczyć się z koniecznością wymiany po zabiegu posiadanych już wypełnień, gdyż mogą one znacznie wyróżniać się na tle reszty zębów, które uległy zmianie barwy. Wyróżniać się będą także zęby martwe (leczone kanałowo).
Najczęstszym powikłaniem po zabiegu wybielania jest dokuczająca pacjentom nadwrażliwość zębów. Przy zabiegu wybielania z wykorzystaniem lampy trwać może ona kilka godzin, należy unikać wtedy pokarmów zbyt zimnych i gorących.

Po zabiegu najlepiej powstrzymać się od jedzenia i picia produktów o silnym zabarwieniu, tj. kawy, wina, mocnej herbaty.
 

 

inf. własne
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

uprawnienia higienistek - Dentonet.pl
Wybielanie zębów? Czasem wystarczy "tylko" higienizacja! Asysta

Wybielanie, licówki, a może wystarczy ... procedura kompleksowej higienizacji jamy ustnej? Pacjenci, którzy liczą na poprawę estetyki swojego uśmiechu, bywają zaskoczeni efektami tego podstawowego przecież zabiegu.- Efekty są szczególnie widoczne u p...

wybielanie - Dentonet.pl
Wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru niszczy kolagen w zębinie? Lekarz

Na tegorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Biochemii i Biologii Molekularnej (6-9 kwietnia w Orlando) naukowcy przedstawili wyniki badań, z których wynika, że wybielanie zębów środkami zawierającymi nadtlenek wodoru może niszczyć kolagen zna...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres