Dentonet
E-mail

Krakdent-edu dla higienistek i asystentek stomatologicznych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Krakdent-edu dla higienistek i asystentek stomatologicznych

Krakdent-edu dla higienistek i asystentek stomatologicznych

Krakdent-edu to główna część programu naukowego targów Krakdent, składająca się z kursów medycznych, konferencji oraz praktycznych warsztatów. W tym roku szczególnie interesująco przedstawia się część dla higienistek oraz asystentek stomatologicznych.

Podczas Krakdentu 2016 kursy, konferencje oraz warsztaty dla higienistek oraz asystentek stomatologicznych odbędą się w piątek (11 marca) oraz sobotę (12 marca).

11 marca – piątek, sala s7

10.00-11.30 Warsztat I: Diagnostyka onkologiczna z zastosowaniem aparatu Velscope Vx, przygotowanie, przebieg badania, przepisy BHP.

lek. dent. Ewa Minor-Ptaszyńska

12.00-13.30 Warsztat II: Diagnostyka próchnicy z wykorzystaniem aparatów Diagnodent i Diagnocam, przygotowanie, przebieg badania na fantomach, przepisy BHP.

dr n. med. Danuta Lietz-Kijak, lek. dent. Paulina Strzelecka (Katedra i Zakład Propedeutyki i Fizykodiagnostyki Stomatologicznej PUM, Szczecin)

13.30-15.0 Warsztat III: Praktyczne zestawianie składników diety przyjaznej dla jamy ustnej, jak prowadzić poradnictwo dietetyczne, zalecenia dla dzieci i młodzieży.

mgr Ilona Rowińska

15.30-17.00 Warsztat IV: Metody budowania zajęć o tematyce prozdrowotnej w szkole z wykorzystaniem aktualnie dostępnych mediów i materiałów.

dr n. zdr. Danuta Kaczmarska

12 marca – sobota, sala Wiedeń

Kurs medyczny dla higienistek i asystentek stomatologicznych

10.00-10.10 Powitanie gości i uczestników, najważniejsze wydarzenia w Polsce, w Europie i na świecie w 2016 r. z zakresu higieny stomatologicznej.

dr n. zdr. Danuta Kaczmarska

10.10-11.10 Wprowadzenie do profilaktyki onkologicznej, sytuacja zdrowotna w Polsce, specyfika diagnostyki, identyfikowanie pacjentów z wysokim ryzykiem.

lek. dent. Ewa Minor-Ptaszyńska

11.10-12.30 Schemat postępowania w promocji zdrowia jamy ustnej w środowisku nauczania, organizacja i realizacja wytycznych odnośnie diety, dostarczenia fluorków, instruktaży higieny. Strategie z doświadczeń niemieckich praktyk.

dr Andrea Thumeyer (prywatna praktyka w Niemczech)

12.30-13.00 Przerwa kawowa

13.00-14.00 Problematyka współczesnej stomatologii sądowej w aspekcie współpracy z higienistką lub asystentką w gabinecie dentystycznym.

dr n. med. Marek Bladowski (Centrum Stomatologii Olsztyn)

14.00-14.45 Lunch

14.45-15.45 Kierunki postępu w leczeniu protetycznym z zastosowaniem technik ergonomicznych we współpracy lekarz-asysta.

dr n. med. Tomasz Dzieniakowski

15.45-16.30 Od przedszkolaka do emeryta – promocja technik oczyszczania i środków do utrzymywania higieny w warunkach domowych.

dr Teresa Fehrenbach

16.30-16.55 Kreowanie nowych możliwości organizacyjnych i działania liderów higieny w organizacji prewencji próchnicy w świetle nowych ustaw w Polsce.

dr n. zdr. Danuta Kaczmarska

16.55-17.15 Podsumowanie i dyskusja, rozdanie upominków i materiałów dla uczestników.

Oprac. AF
Fot. Materiały prasowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

higienistka - Dentonet.pl
Wielka Brytania: tysiące asystentek odchodzi z zawodu! Asysta

W dyskusji na temat przyszłości brytyjskiej stomatologii w dobie pandemii najwięcej mówi się o sytuacji finansowej lekarzy dentystów – zwłaszcza tych, którzy nie mają podpisanej umowy z Narodową Służbą Zdrowia (NHS) i z tego względu nie mogą liczyć n...

higienistka - Dentonet.pl
UK: poważne przeszkody w pracy higienistek stomatologicznych Asysta

Higienistki stomatologiczne w Irlandii Północnej wyrażają obawy o swoją przyszłość. Reprezentujące je stowarzyszenie potwierdziło, że jego członkinie w wielu przypadkach mierzą się ze skróceniem czasu pracy, nie mogą wykonywać wszystkich zabiegów, ma...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

higienistka - Dentonet.pl
Studia dla higienistek na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku Asysta

W roku akademickim 2020/2021 Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uruchamia 3-letnie studia I stopnia na kierunku „higiena stomatologiczna”. Jak czytamy na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierunek powstaje jako część projek...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres