Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

Uczestnictwa w Kongresie FDI nie należy rozpatrywać jedynie poprzez pryzmat doskonalenia wiedzy i warsztatu, ale przede wszystkim jako udział w unikalnym na skalę światową wydarzeniu, rozwijającym lekarza w sposób kompleksowy – mówi w rozmowie z portalem Dentonet.pl prof. dr hab. n. med. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu, Wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Czy jest Pani zadowolona z przebiegu przygotowań do rozpoczęcia Kongresu?

Wszystko przebiega zgodnie z planem, ponieważ ludzie, którzy zobowiązali się do podjęcia tego wyzwania, poważnie traktują obowiązki. Jak to zwykle bywa podczas złożonych projektów, zdarzają się trudne chwile, ale dużo więcej jest tych dobrych.

Czy w określaniu FDI AWDC Poznań 2016 najważniejszym wydarzeniem w historii polskiej stomatologii nie ma cienia przesady?

Nie, ponieważ to fakt, z którym trudno polemizować. Najbardziej prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie branży stomatologicznej odbędzie się w Polsce. Bogate tradycje, unikalna atmosfera i niepowtarzalna formuła spotkania wysoko pozycjonują Kongres. Skala organizacji tego przedsięwzięcia, wysokość kosztów oraz zakres promocji pozwalają już teraz na stwierdzenie, że Kongres jest najważniejszym w historii polskiej stomatologii wydarzeniem. Oczywiście ostateczną ocenę przyjdzie nam wszystkim wystawić dopiero po jego zakończeniu.

We wrześniu 2015 r., kiedy ruszyła promocja Kongresu, organizatorzy nie ukrywali, iż zdają sobie sprawę ze słabej świadomości tego wydarzenia wśród polskich uczestników branży.

Tak, to prawda – rozpoznawalność Kongresu FDI poza granicami Polski jest daleko wyższa. Dlatego też staramy się przekazywać zarówno podstawowe informacje o wydarzeniu i jednocześnie zachęcać do udziału w nim. Jestem przekonana że nasi stomatolodzy takiej promocji, jak poznański Kongres FDI nie obserwowali podczas żadnego z dotychczasowych wydarzeń naukowo-szkoleniowych w naszej specjalności. Bogata w treści strona internetowa, mailingi, promocja w social media, polskie oraz obcojęzyczne wydania „See You in Poznań magazine”, kanał YouTube, stoiska na najważniejszych targach w kraju i zagranicą, informacje prasowe, dziesiątki wywiadów i artykułów i jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu – to formy, którymi staramy się zainteresować potencjalnych uczestników. Treści przekazywanych komunikatów wynikają z kalendarza organizacyjnego. Na nieco ponad trzy miesiące przed rozpoczęciem Kongresu znane są szczegóły najważniejszych elementów z punktu widzenia uczestnika: program naukowy, lista wystawców (ciągle ich przybywa) oraz program wydarzeń towarzyszących.

Gdyby Pani nie była w Komitecie Organizacyjnym i nie posiadała całej tej wiedzy o Kongresie, dlaczego zdecydowałaby się na uczestnictwo w nim?

Przede wszystkim dlatego, że nie wolno pozwolić sobie na myślenie że się już wie i umie wszystko. Doskonalenie w naszym zawodzie jest podstawą sukcesu i zadowolenia z wykonywania tego, w mojej opinii, ciekawego i nobilitującego zawodu. Czy może być więc lepszy sposób niż zdobywanie wiedzy od ekspertów z całego świata bez wyjeżdżania z kraju? Po drugie, z potrzebą samokształcenia idą w parze nowoczesne technologie. Możliwości wyposażenia gabinetu stomatologicznego nie odbiegają obecnie od tych, jakie są dostępne w najbardziej rozwiniętych krajach, a coraz bardziej świadomi tego pacjenci wybierają tych lekarzy, którzy potrafią zaopatrzyć swoje praktyki w środki pozwalające na bezbolesne znieczulenie czy tez dysponują ultranowoczesnymi metodami planowania. W Poznaniu podczas World Dental Exhibition nie zabraknie produktów, z którymi warto się zapoznać, nawet jeżeli niekoniecznie już teraz ich potrzebujemy. Po trzecie, przyjechałabym do Poznania z czystej ciekawości. FDI powierzyło Polsce rolę gospodarza Kongresu po raz pierwszy i pewnie szybko się to nie powtórzy, ponieważ chętnych do organizowania tego prestiżowego wydarzenia jest wielu. Spotkania w międzynarodowym gronie poszerzają horyzonty, nie tylko te edukacyjne, ale również towarzyskie, a także pozwalają poznać nowy kraj i jego kulturę.

Organizatorzy apelują do uczestników o dobre przygotowanie się do Kongresu – czy to nie paradoks?

W żadnym wypadku. Proszę wziąć do ręki program naukowy Kongresu – to nie jest lektura, którą ktokolwiek jest w stanie zgłębić w minutę. Sesje (wykłady, warsztaty, sesje ustne i plakatowe, meet-the-expert) odbywają się równolegle. Niewykluczone, że tematy, które zainteresują uczestnika będą omawiane w tym samym czasie. Warto zatem poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio zaplanować udział w wykładach i warsztatach. Nikt nie jest w stanie uczestniczyć we wszystkich, zresztą nie sądzę, żeby ktoś miał taką potrzebę. Szkoda byłoby jednak dowiedzieć się po Kongresie, że ominęła nas interesująca prelekcja przez brak odpowiedniego zaplanowania. A przecież trzeba jeszcze znaleźć czas na komunikację pomiędzy pawilonami, odwiedzenie Wystawy czy po prostu lunch. Uwagi wymaga również program kulturalny. Każdego wieczora w Poznaniu będą odbywały się koncerty, spektakle, musicale. Naprawdę warto wcześniej zapoznać się ofertą.

Fot. Materiały prasowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Studenci zostali poszkodowani? Wywiad ze studentką V roku Lekarz

- Program studiów jest dość przeładowany, nawet w normalnym trybie nauczania ciężko jest wyrobić pewne normy, dlatego to budzi moje największe obawy - czy da się nadrobić praktyczny materiał w ograniczonym czasie? Jak będą wyglądały zajęcia, dostępno...

Mariusz Oboda na rynku od 30 lat [WYWIAD] Lekarz

Blisko 30 lat na rynku stomatologicznym funkcjonuje najbardziej rozpoznawalny w kraju trener rozwoju praktyk stomatologicznych w Polsce - Mariusz Oboda. Rozmawiamy o tym, czym zajmuje się firma Oboda Group, ale też rynkowej konkurencji. ...

Nowe stanowisko w praktyce. Kim jest opiekun pacjenta? [WYWIAD] Lekarz

Opiekun zna plan leczenia pacjenta i pomaga mu przejść przez kolejne etapy terapii - z Mariuszem Obodą, wykładowcą I Konferencji Dentonet Online, rozmawia Tomasz Hankiewicz Od ponad dwóch dekad podpowiada Pan, w jaki sposób dobrą komunikację w gabin...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Karaś - Dentonet.pl
"W endodoncji zmieniło się wszystko, oprócz anatomii" [wywiad] Lekarz

Z dr. Bartłomiejem Karasiem – wykładowcą I Konferencji Dentonet Online – rozmawia Tomasz Hankiewicz. Leczenie kanałowe wiąże się z generowaniem aerozolu w trakcie wykonywanych procedur. Czy przy nowych zasadach funkcjonowania gabinetów, wynikających...

"W czasie pandemii edukacja przeszła do Internetu" [wywiad] Lekarz

Z dr. n. med. Tomaszem Marią Kerczem, pomysłodawcą i organizatorem Konferencji Dentonet Online rozmawia Tomasz Hankiewicz. Przed nami Konferencja Dentonet Online. Skąd pomysł na wydarzenie edukacyjne w takiej formie? Dr n. med. Tomasz Maria Kercz: ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres