Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

Uczestnictwa w Kongresie FDI nie należy rozpatrywać jedynie poprzez pryzmat doskonalenia wiedzy i warsztatu, ale przede wszystkim jako udział w unikalnym na skalę światową wydarzeniu, rozwijającym lekarza w sposób kompleksowy – mówi w rozmowie z portalem Dentonet.pl prof. dr hab. n. med. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu, Wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Czy jest Pani zadowolona z przebiegu przygotowań do rozpoczęcia Kongresu?

Wszystko przebiega zgodnie z planem, ponieważ ludzie, którzy zobowiązali się do podjęcia tego wyzwania, poważnie traktują obowiązki. Jak to zwykle bywa podczas złożonych projektów, zdarzają się trudne chwile, ale dużo więcej jest tych dobrych.

Czy w określaniu FDI AWDC Poznań 2016 najważniejszym wydarzeniem w historii polskiej stomatologii nie ma cienia przesady?

Nie, ponieważ to fakt, z którym trudno polemizować. Najbardziej prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie branży stomatologicznej odbędzie się w Polsce. Bogate tradycje, unikalna atmosfera i niepowtarzalna formuła spotkania wysoko pozycjonują Kongres. Skala organizacji tego przedsięwzięcia, wysokość kosztów oraz zakres promocji pozwalają już teraz na stwierdzenie, że Kongres jest najważniejszym w historii polskiej stomatologii wydarzeniem. Oczywiście ostateczną ocenę przyjdzie nam wszystkim wystawić dopiero po jego zakończeniu.

We wrześniu 2015 r., kiedy ruszyła promocja Kongresu, organizatorzy nie ukrywali, iż zdają sobie sprawę ze słabej świadomości tego wydarzenia wśród polskich uczestników branży.

Tak, to prawda – rozpoznawalność Kongresu FDI poza granicami Polski jest daleko wyższa. Dlatego też staramy się przekazywać zarówno podstawowe informacje o wydarzeniu i jednocześnie zachęcać do udziału w nim. Jestem przekonana że nasi stomatolodzy takiej promocji, jak poznański Kongres FDI nie obserwowali podczas żadnego z dotychczasowych wydarzeń naukowo-szkoleniowych w naszej specjalności. Bogata w treści strona internetowa, mailingi, promocja w social media, polskie oraz obcojęzyczne wydania „See You in Poznań magazine”, kanał YouTube, stoiska na najważniejszych targach w kraju i zagranicą, informacje prasowe, dziesiątki wywiadów i artykułów i jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu – to formy, którymi staramy się zainteresować potencjalnych uczestników. Treści przekazywanych komunikatów wynikają z kalendarza organizacyjnego. Na nieco ponad trzy miesiące przed rozpoczęciem Kongresu znane są szczegóły najważniejszych elementów z punktu widzenia uczestnika: program naukowy, lista wystawców (ciągle ich przybywa) oraz program wydarzeń towarzyszących.

Gdyby Pani nie była w Komitecie Organizacyjnym i nie posiadała całej tej wiedzy o Kongresie, dlaczego zdecydowałaby się na uczestnictwo w nim?

Przede wszystkim dlatego, że nie wolno pozwolić sobie na myślenie że się już wie i umie wszystko. Doskonalenie w naszym zawodzie jest podstawą sukcesu i zadowolenia z wykonywania tego, w mojej opinii, ciekawego i nobilitującego zawodu. Czy może być więc lepszy sposób niż zdobywanie wiedzy od ekspertów z całego świata bez wyjeżdżania z kraju? Po drugie, z potrzebą samokształcenia idą w parze nowoczesne technologie. Możliwości wyposażenia gabinetu stomatologicznego nie odbiegają obecnie od tych, jakie są dostępne w najbardziej rozwiniętych krajach, a coraz bardziej świadomi tego pacjenci wybierają tych lekarzy, którzy potrafią zaopatrzyć swoje praktyki w środki pozwalające na bezbolesne znieczulenie czy tez dysponują ultranowoczesnymi metodami planowania. W Poznaniu podczas World Dental Exhibition nie zabraknie produktów, z którymi warto się zapoznać, nawet jeżeli niekoniecznie już teraz ich potrzebujemy. Po trzecie, przyjechałabym do Poznania z czystej ciekawości. FDI powierzyło Polsce rolę gospodarza Kongresu po raz pierwszy i pewnie szybko się to nie powtórzy, ponieważ chętnych do organizowania tego prestiżowego wydarzenia jest wielu. Spotkania w międzynarodowym gronie poszerzają horyzonty, nie tylko te edukacyjne, ale również towarzyskie, a także pozwalają poznać nowy kraj i jego kulturę.

Organizatorzy apelują do uczestników o dobre przygotowanie się do Kongresu – czy to nie paradoks?

W żadnym wypadku. Proszę wziąć do ręki program naukowy Kongresu – to nie jest lektura, którą ktokolwiek jest w stanie zgłębić w minutę. Sesje (wykłady, warsztaty, sesje ustne i plakatowe, meet-the-expert) odbywają się równolegle. Niewykluczone, że tematy, które zainteresują uczestnika będą omawiane w tym samym czasie. Warto zatem poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio zaplanować udział w wykładach i warsztatach. Nikt nie jest w stanie uczestniczyć we wszystkich, zresztą nie sądzę, żeby ktoś miał taką potrzebę. Szkoda byłoby jednak dowiedzieć się po Kongresie, że ominęła nas interesująca prelekcja przez brak odpowiedniego zaplanowania. A przecież trzeba jeszcze znaleźć czas na komunikację pomiędzy pawilonami, odwiedzenie Wystawy czy po prostu lunch. Uwagi wymaga również program kulturalny. Każdego wieczora w Poznaniu będą odbywały się koncerty, spektakle, musicale. Naprawdę warto wcześniej zapoznać się ofertą.

Fot. Materiały prasowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Marzena Dominiak
Prof. Marzena Dominiak: wiedza musi być aktualizowana Lekarz

- Naszego fachu nie można wykonywać bez regularnego aktualizowania wiedzy. Nie chodzi wyłącznie o pęd za nowoczesnymi technologiami - owszem są istotne, ponieważ pozwalają leczyć skuteczniej i bezpieczniej, ale rekomendacje zmieniają się również w za...

CEDE 2018 - Dentonet.pl
Wystawa CEDE 2018 już za 100 dni. Będzie festiwal wiedzy! Lekarz

Niewiele ponad trzy miesiące dzieli nas od rozpoczęcia 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018 (20-22 września). Udział w wydarzeniu potwierdziło już 180 wystawców, uczestnicy odliczają dni do towarzyszącego wystawie 2....

To będą rekordowe targi stomatologiczne Krakdent 2018 Lekarz

Do udziału w największym w Polsce wydarzeniu w branży stomatologicznej jej przedstawicieli szczególnie przekonywać nie trzeba. Jeżeli jednak znajdą się niezdecydowani lekarze, technicy dentystyczni i asystentki, to najlepszą rekomendacją do pojawieni...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Krakdent
Rekordowe międzynarodowe targi stomatologiczne Krakdent 2018 Lekarz

Na nieco ponad miesiąc przed inauguracją 26. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent zostały ostatnie wolne powierzchnie do wynajęcia!W gronie ponad 420 wystawców są firmy z całego świata – wśród nich wiele nowych, po raz pierwszy biorącyc...

FDI
Dr Kathryn Kell nowym prezydentem światowej federacji FDI Lekarz

Podczas zakończonego niedawno kongresu stomatologicznego FDI w Madrycie na czele Federacji stanęła dr Kathryn Kell z American Dental Association, która zastąpiła na stanowisku prezydenta dr. Patricka Hescota.W zakończonym 1 września kongresie FDI w M...

FDI Buenos Aires - Dentonet.pl
Kongres stomatologiczny FDI w przyszłym roku w Buenos Aires Lekarz

Dr Guillermo Rivero – prezes Argentina Dental Association – poinformował, że przyszłoroczny światowy kongres stomatologiczny FDI odbędzie się w dniach 5-8 września w Buenos Aires.Przyszłoroczny kongres FDI odbędzie się w centrum targowo-wystawiennicz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres