Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti już po raz 16.

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti już po raz 16.

Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti już po raz 16.

Kraków, muzeum Manggha, 11 marca 2017 r. i ten sam skład prowadzących od 2001 roku: prof. dr hab. Jerzy Krupiński, dr n. med. Maciej Żarow i tech. dent. Kamilla Siekierski.

16 lat temu, gdy organizowaliśmy ten event po raz pierwszy, nie spodziewaliśmy się że Dental Spaghetti będzie miał kiedyś aż tak długą historię… Nie spodziewaliśmy się też, że pójdziemy tak zawzięcie w kierunku… śródziemnomorskim (spaghetti). Ale staranność przygotowanych prezentacji oraz praktyczność prezentowanych przypadków sprawiły, że tworząc Dental Spaghetti rozpoczęliśmy włoski epizod w historii polskiej stomatologii. Potem stało się to normą na świecie, ale na początku XXI wieku wszyscy pytali nas, dlaczego stawiacie ciągle na tych Włochów… A tak naprawdę było w tym trochę zamiłowania do kuchni włoskiej…

I tak po kolei Marco Nicastro, Marco Martignoni, Walter Devoto, Angelo Putignano czy Francesco Mangani, Lorenzo Vanini i ich koledzy przyjeżdżali do Krakowa, aby zarażać swoich kolegów z Polski stomatologią z „innej bajki”… Nas zarazili bardzo szybko!

Inaczej wtedy wyglądała Polska i nasza praca, dużo też zmieniło się na świecie … Nasi wykładowcy Dental Spaghetti zmieniali świat stomatologii na lepsze, wymyślali pionierskie kompozyty (Lorenzo Vanini), tworzyli nowatorskie grupy naukowe (Walter Devoto), wydawali nowe książki, które przełamywały dawne trendy (JordiManauta)…

Możemy z dumą stwierdzić, że na Dental Spaghetti gościliśmy większość tuzów świata stomatologii estetycznej, a kongres nasz stał się rozpoznawalny w Europie i nietrudno ściągnąć na niego kolejnych wykładowców.

A więc po kolei – co czeka nas w tym roku? Nasz program staraliśmy się tworzyć w oparciu o Wasze ankiety, komentarze, dyskusje i pytania, które padają w czasie dyskusji okrągłego stołu Dental Spaghetti. Tegoroczny program to kontynuacja rozpoczętej dyskusji na temat okluzji i obecnych trendów w rehabilitacji zgryzu.

Na początek 16. Kongresu Dental Spaghetti nasz „stary” dobry przyjaciel – prezydent europejskiego towarzystwa endodoncji dr Marco Martignoni. Doskonały endodonta i wspaniały protetyk (w końcu syn pioniera włoskiej protetyki – prof. Martignoniego, który w latach 70. używał mikroskopu w leczeniu protetycznym), znany na całym świecie z przepięknych prezentacji, które pokazują nowe trendy w leczeniu kanałowym na podstawie doświadczenia klinicznego wykładowcy. Tym razem autor prezentacji odniesie się do systemów recyprokalnych, będzie też mówił o trwałości odbudów zębów po leczeniu endodontycznym i wpływie okluzji. Zobaczycie wiele filmów i mnóstwo przypadków.

Kolejny wykład to pokaz osiągnięć włoskiej implantoprotetyki. Profesor Baruffaldi w zwięzły sposób przedstawi nam procedury kompletnej rehabilitacji okluzyjnej na implantach. Będzie ciekawie nawet dla tych, którzy nie implantują, ale którzy już myślą o pracy z odbudową na implantach.

Trzeci wykład – reprezentantów zaprzyjaźnionego uniwersytetu UIC z Barcelony (dr Joan Soliva, prof. Luis Jane) – to „ABC kompleksowej rehabilitacji okluzyjnej”. Ponieważ temat rehabilitacji okluzyjnej zazwyczaj komplikuje życie lekarzom stomatologom, poprosiliśmy kolegów z Barcelony, aby w zwięzły i przystępny sposób podali przepis na rehabilitację okluzyjną. Czy im się to udało ? Dowiemy się z waszych pokongresowych ankiet. I jeszcze jedno: albo weźmiecie słuchawki i słuchacie tłumacza, albo musicie się przyzwyczaić do hiszpańskiego akcentu.

Popołudniowa – niezwykle ciekawie zapowiadająca się sesja 16. Dental Spaghetti – zatytułowana została „Porcelana-Kompozyt-Funkcja”.

Wykład dotyczący komunikacji lekarz – technik i jej wpływu na przewidywalne leczenie dla funkcji i okluzji poprowadzi tech. dent. Stefano Inglese, autor bestsellera wydanego przez wydawnictwo Quintessence i dotyczącego morfologii zębów wykonywanych przez techników (mamy nadzieję, że ukaże się też w języku polskim). Jesteśmy przekonani, że Stefano wprowadzi nas w ciekawy świat, widziany z punktu widzenia technika dentystycznego. A warto go poznać, ponieważ jest on kluczem do harmonijnej współpracy lekarz – technik.

Na deser zaserwujemy Państwu prawdziwy hit w wykonaniu dr. Carlosa FernándezaVillaresa – wschodzącej gwiazdy hiszpańskiej stomatologii oraz przedstawiciela znanej grupy naukowej Style Italiano. Carlos nie pozwoli Państwu na chwilę nieuwagi, a jego prezentacja wzbogacona będzie filmami klinicznymi i dobrą muzyką (ole!), a do tego przedstawi kawał dobrej, praktycznej wiedzy na temat funkcjonalnej odbudowy odtwórczej. Znajdziecie w niej odpowiedzi na banalne, ale jak najbardziej praktyczne pytania: jak uzyskać wypełnienia kompozytowe, które nie są za wysokie, jak uzyskać onlaye, które są dobrze dopasowane w zgryzie, gdzie tkwią szczegóły błędów i jak je omijać… Znając Carlosa, będzie na pewno wesoło i dynamicznie.

Razem z prof. Krupińskim jesteśmy przekonani, że wykłady zadowolą wszystkich praktykujących stomatologów, a zanotowane przez Was „tips and tricks” przyczynią się do podniesienia efektywności Waszych praktyk.

Odbywająca się od wielu lat dyskusja okrągłego stołu będzie istotnym punktem dla wszystkich hobbystów naszego zawodu – to godzina na zadawanie pytań i uzyskanie odpowiedzi od samych mistrzów. Zadawajcie pytania, a będziemy je notować – układając już program na 2018 r.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

Maciej Żarow

Więcej informacji na temat 16. Kongresu Dental Spaghetti można znaleźć na stronie http://www.dentalspaghetti.pl.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Master Implantologii w Athenea Dental Institute Lekarz

Master Implantologii w Athenea Dental Institute to studia adresowane do lekarzy dentystów pragnących przejść odpowiednie przeszkolenie zawodowe, dzięki któremu będą potrafili radzić sobie z przypadkami bezzębia i przeprowadzać zabiegi implantologiczn...

Przed nami Kongres CAD/CAM 2020 dla stomatologów i techników Lekarz

Protetyka cyfrowa... Czym tak naprawdę jest i jak może zmienić każdy gabinet stomatologiczny? Jak ją wdrożyć? Od czego zacząć? Przed nami Kongres CAD/CAM dla stomatologów i techników dentystycznych. Jej organizatorem jest Optident.Dlaczego Kongres?Po...

implanty - Dentonet.pl
Kongres naukowy w Lizbonie o implantologii stomatologicznej Lekarz

Dr hab. Anna Starzyńska, kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wzięła udział w odbywającym się w Lizbonie kongresie Annual Scientific Meeting of the European Association for Osseointegration.Lizbona była mie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Polski kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego Lekarz

Konferencja naukowa Europejskiego Towarzystwa Protetycznego w 2023 roku odbędzie się w Białymstoku. Taką decyzję podjął zarząd EPA, a poinformowano o niej podczas 43. edycji tej międzynarodowej konferencji, która w tym roku odbyła się w Amsterdamie.-...

Kinga Grzech-Leśniak - Dentonet.pl
Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak w Dental Practice Committe FDI Lekarz

Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, została wybrana do prestiżowego Dental Practice Committe Światowej Federacji Dentystycznej FDI. Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak została wybrana do  Dental Practi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres