Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Konferencja 3M Oral Care Masterclass 2018 za nami

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Konferencja 3M Oral Care Masterclass 2018 za nami

Konferencja 3M Oral Care Masterclass 2018 za nami

Czterystu uczestników, piętnastu prelegentów, wykłady, kursy i warsztaty – konferencja 3M Oral Care Masterclass 2018 była wydarzeniem w całości poświęconym zagadnieniom stomatologiczno-ortodontycznym. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali jej wyjątkowo wysoki poziom merytoryczny.

Tegoroczna, druga edycja 3M Oral Care Masterclass inspirowana była filozofią „Style Italiano”, która znalazła zwolenników i propagatorów na całym świecie. Wśród wykładowców, którzy w dniach 26-28 października przyjechali do Łodzi, był prof. Angelo Putignano – jej prekursor i twórca. Podczas swojego wykładu opowiadał o sposobach postępowania przy odbudowach w odcinku przednim. – Nasz pomysł polega na tym, żeby uprościć wszystko, co dotyczy odbudów, ale bez kompromisu w zakresie jakości. To nasza filozofia – powiedział prof. Angelo Putignano. – Przekazujemy to, co jest realne, możliwe do nauczenia, powtarzalne i oczywiście korzystne – dodał.

Oral-Care-Masterclass-2Oprócz prof. Putignano, z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się m.in. dr Jordi Manauta, dr Giuseppe Marchetti, dr Giulio Pavolucci, dr Maciej Żarow, lek. stom. Rafał Mędzin, lek. dent. Marcin Krupiński oraz inni wysokiej klasy specjaliści z Polski i zagranicy. Co ciekawe, aż sześciu wykładom dla stomatologów towarzyszył pokaz na żywo z kamerą. – To, że był pokaz live, a nie tylko omówienie na zdjęciach, to super sprawa. Bardzo fajnie, że są pokazane nawet te najmniejsze niuanse i triki, które prezentują praktycy, aby można je później wykorzystać – mówił jeden z uczestników.

Z wykładem specjalnym dotyczącym efektywnego modelu organizacji praktyki stomatologicznej pojawił się trener i coach Mariusz Oboda, zaś tematykę sterylizacji narzędzi w gabinecie stomatologicznym omówiła Aleksandra Górska – specjalistka ds. naukowych i szkoleń 3M.

Oprócz tego, można było wziąć udział w kursach i warsztatach praktycznych. Dotyczyły m.in. adhezyjnego cementowania onlay, koron i licówek pełnoceramicznych czy zaawansowanego modelowania zębów z materiałów kompozytowych. – Mówił do nas człowiek z ogromną wiedzą, ale z jeszcze większym doświadczeniem klinicznym. Był to więc praktyk dla praktyków – stwierdził Jerzy Żabicki, uczestniczący w jednym z warsztatów stomatologicznych.

Oral-Care-Masterclass-3W programie 3M Oral Care Masterclass Conference znalazł się dwudniowy kurs ortodontyczny oraz kurs Incognito. Pierwszy z nich poprowadził m.in. światowej sławy specjalista dr José Chaqués Asensi, który pokazywał uczestnikom, jak przy pomocy nowoczesnych technologii uzyskiwać perfekcyjne rezultaty leczenia ortodontycznego. Podczas kursu certyfikacyjnego uczestnicy mieli możliwość w praktyce zapoznać się z techniką lingwalną, co pozwoli z łatwością rozpocząć pracę z systemem Incognito.

W drugiej edycji 3M Oral Care Masterclass Conference wzięło udział czterysta osób, w tym po raz pierwszy z zagranicy. – Bardzo się cieszę, że w tym roku, oprócz uczestników z Polski, gościliśmy również przedstawicieli najbardziej prestiżowych klinik stomatologicznych i ortodontycznych na Ukrainie – powiedział Wojciech Kostro, dyrektor rynku ochrony zdrowia z firmy 3M Poland.

Poziom merytoryczny konferencji oraz jej organizacja spotkały się z doskonałym przyjęciem uczestników. – Wykłady były świetne, w szczególności możliwość zobaczenia na żywo Angelo Putignano, twórcy filozofii Style Italiano – podsumowała Natalia Marchenko, uczestniczka z Ukrainy.

Zobacz videorelację z konferencji:

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kup bilet na I Konferencję Dentonet Online, wspomóż akcję "Pajacyk" Lekarz

Do rozpoczęcia I Konferencji Dentonet Online pozostało już tylko kilka dni. Każda osoba, która zarejestruje się na wydarzenie, nie tylko otrzyma dostęp do wykładów przygotowanych przez największe autorytety polskiej stomatologii, ale również wspomoże...

"W czasie pandemii edukacja przeszła do Internetu" [wywiad] Lekarz

Z dr. n. med. Tomaszem Marią Kerczem, pomysłodawcą i organizatorem Konferencji Dentonet Online rozmawia Tomasz Hankiewicz. Przed nami Konferencja Dentonet Online. Skąd pomysł na wydarzenie edukacyjne w takiej formie? Dr n. med. Tomasz Maria Kercz: ...

Pierwsza Konferencja Dentonet Online już w czerwcu! Lekarz

W dniach 25-28 czerwca lekarze dentyści będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było – I Konferencji Dentonet Online. W ciągu czterech dni największe autorytety polskiej stomatologii podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświa...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Imponujące statystyki ogólnopolskiej konferencji Asysdent 2019 Asysta

1040 uczestników, 538 osób, które wzięły udział w warsztatach, 480 uczestników próby ustanowienia rekordu Guinnessa – to tylko garść imponujących statystyk tegorocznej konferencji Asysdent. To kolejny dowód na to, że asystentki i higienistki stomatol...

Konferencja Asysdent 2019: warsztaty praktyczne [foto] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów praktycznych, które towarzyszyły VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019.Uczestniczki konferencji mogły nie tylko wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres