Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Kolejki do protetyków

Brak komentarzy | Publikacja:
Kolejki do protetyków

Kolejki do protetyków

Od kilkunastu dni do ponad roku czeka się w Radomiu na darmową protezę dentystyczną. Rekord na Mazowszu – według rankingu NFZ – to ponad 2000 dni.

W 2004 r. gabinety stomatologiczne musiały obowiązkowo w swoich kontraktach z NFZ zarezerwować 30 proc. na usługi protetyczne. W tym roku takiego wymogu nie ma. Tymczasem – jak wynika z informacji na stronach internetowych NFZ, już w grudniu ub. roku na protezę czekało się w niektórych miejscowościach na Mazowszu nawet ponad 2000 dni (np. w Porębie Średniej).

Dwie placówki w Ciechanowie miały terminy ponad 1000-dniowe. W Radomiu – jak wynika z rankingu NFZ – przychodnie stomatologiczne wyznaczają kolejki od kilku do 380 dni.

Czy to, że nie ma 30-proc. wymogu, nie spowoduje, że kolejki będą jeszcze większe? Witold Pacholski z radomskiej delegatury NFZ twierdzi, że nie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

współczynnik korygujący - Dentonet.pl
NIK: większe kolejki do dentystów współpracujących z NFZ-em Lekarz

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport podsumowujący działalność Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie organizowania i finansowania świadczeń zdrowotnych w 2019 r. Niestety, kolejki do dentystów współpracujących z NFZ-em w 2019 r. wzrosły, a sy...

kobieta w ciazy
Kto do lekarza stomatologa bez kolejki? NFZ przypomina Lekarz

NFZ przypomina pacjentom i prowadzącym placówki medyczne współpracujące z funduszem o uprzywilejowanej grupie pacjentów, którzy ze świadczeń opieki zdrowotnej mogą korzystać poza kolejnością. Informacja o tym fakcie musi być umieszczona w widocznym m...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji