Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Kim jest nowy Minister Zdrowia? Poznaj Leszka Sikorskiego.

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kim jest nowy Minister Zdrowia? Poznaj Leszka Sikorskiego.

Kim jest nowy Minister Zdrowia? Poznaj Leszka Sikorskiego.

Urodził się 24 października 1955 roku w Poznaniu. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej w Poznaniu przez 20 lat pracował w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Długiej jako chirurg, nauczyciel akademicki (doktorat – 1986 r.); w latach 1994-2000 dyrektor szpitala.

Żona Wanda jest lekarzem, nauczycielem akademickim; ma dwóch synów: Marcin – jest studentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego; Wojtek jest uczniem VII LO w Poznaniu.

W październiku 2000 roku został dyrektorem Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim. Od listopada 2001 r. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W wyniku wyborów samorządowych 2002 r. został radnym Sejmiku z listy SLD-UP i ponownie wybrany na Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zaangażowany w działalność społeczną.

Jest członkiem Stowarzyszenia Wielkopolskich Pozytywistów, Towarzystwa Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Stowarzyszenia Nauk o Zdrowiu. Aktywnie uczestniczy w programach rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Interesuje się architekturą, ogrodnictwem i łowiectwem. Ulubiony sposób spędzania wolnego czasu to spotkania z przyjaciółmi, gotowanie, praca w ogrodzie, w lecie – wycieczki rowerowe, a w zimie – jazda na nartach.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Poznaj wykładowców I Konferencji Dentonet Online (cz. II) Lekarz

W dniach 25-28 czerwca zapraszamy na I Konferencję Dentonet Online – w ciągu czterech dni dla zarejestrowanych uczestników udostępnionych zostanie aż 20 wykładów przygotowanych przez największe autorytety polskiej stomatologii! Do udziału w Konferen...

Zbigniew Gaciong - Dentonet.pl
Warszawa, Łódź: wybrano rektorów uniwersytetów medycznych Lekarz

21 kwietnia w wyborach na rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kadencję 2020-2024 wygrał prof. Zbigniew Gaciong. Dzień później w wyborach na tę samą kadencję przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rektorem został prof. Radzis...

ROZWIŃ WIĘCEJ

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres