Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Kierunki medyczne popularne wśród maturzystów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kierunki medyczne popularne wśród maturzystów

Kierunki medyczne popularne wśród maturzystów

Łódzki Uniwersytet Medyczny zanotował największą ilość chętnych na „wydział lekarsko-dentystyczny”. O jedno miejsce ubiegało się tam prawie 10 osób (rekrutowało 1061 osób). Następnie pod względem popularności były: „wydział lekarski” 7,68 osoby na miejsce (2456), "analityka medyczna" – 7,42 (356), "farmacja" – 7,13 (855), "wydział wojskowo-lekarski" – 6,63 (663) i "kosmetologia" – 5,25 (189). Na stomatologię było do rozdania 260 indeksów, jednak postanowiono zwiększyć ten limit do 320, ponieważ spotkano się z ogromnym zainteresowaniem.


Wśród najbardziej popularnych kierunków na „Jagiellonce” znalazły się medycyna, prawo, psychologia, stomatologia i weterynaria. Na kierunkach medycznych największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny (18,7 osób/miejsce), weterynaria (15,1) i „kierunek lekarski” (13,8).


W Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, jak co roku, najwięcej osób ubiegało się o miejsce na kierunku lekarskim. Na 100 miejsc było, aż 1693 chętnych. Jest to prawie 17 osób na jedno miejsce.


Uniwersytet Mikołaja Kopernika odnotował 22,5 tys. kandydatów ubiegających się o studia. Na samą medycynę zgłosiło się 4320 osób, gdzie do rozdania było 150 indeksów. Daje to liczbę 28,8 kandydata na miejsce. Jak podaje UMK, od następnego roku akademickiego wśród oferty pojawi się siedem nowych kierunków studiów pierwszego stopnia w tym m.in. elektroradiologia.


Na wydziałach Collegium Medicum w Bydgoszczy największą popularnością cieszyły się farmacja (19,93os./miejsce) oraz kosmetologia (8os./miejsce).


Medycyna – najbardziej popularny kierunek na uczelniach poznańskich. Statystyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wskazują, że na kierunek lekarski ubiegało się 16 kandydatów na jedno miejsce, a na kierunek lekarsko-dentystyczny prawie 20 kandydatów.


Na Podlasiu studia medyczne również cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W Białymstoku na Uniwersytecie Medycznym, na kierunku lekarskim o jedno miejsce rywalizowało ze sobą, aż 23 kandydatów. Na studia lekarsko-dentystyczne znalazło się jeszcze więcej chętnych, bo aż 25 osób na jedno miejsce.


Na kierunek dentystyczno-lekarski w lubelskim Uniwersytecie Medycznym zgłosiło się 1721 kandydatów (24,5 osoby na jedno miejsce). Ponad 3,7 tys. osób wyraziło chęć studiowania na kierunku lekarskim, co daje 16 kandydatów na jedno miejsce. Po 12 osób na miejsce ubiegało się o kierunki analityki medycznej oraz kosmetologii.


Uniwersytet Medyczny w Lublinie od października otwiera nowy kierunek – elektroradiologia. Cieszy się on także dużą popularnością. Studiując nowy kierunek będzie można zdobyć umiejętności obsługi nowoczesnej aparatury obrazowania i diagnostyki (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, ultrasonografia, elektrokardiografia i inne). Na tym kierunku przypadło 9 osób na jedno miejsce.

opr. pw

Zobacz w portalu Dentowizja.pl: "Egzamin na techniki dentystyczne".


POWIĄZANE ARTYKUŁY

COVID-19 - Dentonet.pl
NIL zbiera dane o przypadkach COVID-19 wśród dentystów Lekarz

Naczelna Izba Lekarska rozpoczęła zbieranie danych dotyczących przypadków zakażeń COVID-19 oraz zgonów lekarzy i lekarzy dentystów. Przepływ informacji o przypadkach zakażeń COVID-19 oraz zgonów lekarzy i lekarzy dentystów koordynuje prof. Andrzej W...

test na koronawirusa - Dentonet.pl
UMB: coraz więcej zakażeń koronawirusem wśród studentów Lekarz

Do około 30 wzrosła liczba studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zakażonych koronawirusem – poinformował w czwartek rzecznik uczelni Marcin Tomkiel. Uczelnia czeka na wyniki kolejnych testów. Przypomnijmy – wczoraj pisaliśmy, że u kilkuna...

koronawirus - Dentonet.pl
Białystok: koronawirus wśród studentów UMED-u Lekarz

U kilkunastu studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku badania potwierdziły koronawirusa. Przebywają oni w izolacji domowej. Jak czytamy na stronie uczelni, jej władze natychmiast podjęły wszelkie możliwe środki ostrożności w celu przeciwdział...

ROZWIŃ WIĘCEJ
wypalenie zawodowe - Dentonet.pl
Wypalenie zawodowe wśród dentystów dużym problemem Lekarz

Około 50% stomatologów w Wielkiej Brytanii ma objawy wypalenia zawodowego i rozważa lub rozważało odejście z zawodu – informuje portal Dentistry Today.Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zrzeszającą brytyjskich stomatologów organizację Dental P...

dental holidays - Dentonet.pl
Dental holidays w Polsce coraz bardziej popularne. Dlaczego? Lekarz

Według danych firmy doradczej PwC, co roku do Polski przyjeżdża blisko 400 tys. zagranicznych pacjentów. Jak podaje Polskie Towarzystwo Turystyki Medycznej, w 2015 r. wartość rynku turystyki medycznej w naszym kraju wyniosła około 1,5 mld zł. W czołó...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres