Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Kiedy z dzieckiem do dentysty?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kiedy z dzieckiem do dentysty?

Kiedy z dzieckiem do dentysty?

Z badań przeprowadzonych w USA przez Gallup & Robinson wynika, że amerykańscy młodzi rodzice zbyt późno posyłają swoje pociechy na pierwszą wizytę do stomatologa.

Według tych badań blisko 70 proc. rodziców i opiekunów wybiera się na pierwszą wizytę dopiero z 3-letnimi dziećmi, czyli o 2 lata za późno – twierdzą badacze. Pierwsza kontrola stanu uzębienia dziecka winna mieć miejsce pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia lub też wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze ząbki.

Jak powiedział John S. Rutkauskas, dyrektor wykonawczy Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD): – Pierwsze, wczesne wizyty u stomatologa są niezmiernie ważne dla ustalenia odpowiedniej diety oraz wyrobienia odpowiednich nawyków żywieniowych, które mogą mieć wpływ na zahamowanie rozwoju próchnicy".

Według dr Rutkauskasa, wcześniejsze wizyty rodziców pomagają w ustaleniu, czy takie środki zapobiegawcze, jak fluoryzacja, są wymagane. Wizyty te są również dla nich pomocne w lepszym rozumieniu zasad higieny jamy ustnej u swoich dzieci.”

Powyższe badania porównano z wcześniejszymi, przeprowadzonymi w 1996 roku. Okazuje się, że świadomość dbania o higienę jamy ustnej dziecka jest wśród rodziców wyższa aniżeli w tamtym czasie, nie mniej jednak nadal ponad połowa z nich nie wie, jak dbać o uzębienie i dziąsła swoich pociech.

O ile w 1966 roku mniej niż jedna trzecia z nich wiedziała, jak to robić, to obecnie. już ponad połowa rodziców ma świadomość, że o higienę dziąseł należy dbać nawet wtedy, gdy dziecko nie ma jeszcze wyrżniętych ząbków.

 

inf.wł.


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szumowski i Kraska - Dentonet.pl
Kiedy poznamy nazwisko nowego ministra zdrowia? Lekarz

Do końca tygodnia poznamy nazwisko nowego ministra zdrowia – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wśród kandydatów do zastąpienia Łukasza Szumowskiego wymienia się m.in. prof. Wojciecha Maksymowicza, posła partii Porozumienie, obecnego sekretarza...

studia stomatologiczne - Dentonet.pl
Kiedy oficjalne wytyczne w sprawie zajęć na uczelniach? Lekarz

W II połowie sierpnia resort nauki planuje wydać wytyczne – wskazówki dotyczące organizacji zajęć na uczelniach w związku z epidemią COVID-19 – powiedziała PAP rzecznik ministerstwa Katarzyna Zawada. Zaznaczyła jednak, że uczelnie są autonomiczne i n...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szkliwiak szczęki - Dentonet.pl
27 lat nie był u dentysty, stracił 90% szczęki Lekarz

50-letni Darren Wilkinson, zamieszkujący Wielką Brytanię, przez 27 lat nie był u dentysty. Kiedy już do niego trafił, okazało się, że ma w szczęce guza wielkości pięści. Stracił większość zębów i 90% szczęki. Nie może prawidłowo jeść, pić i mówić. 5...

Kiedy lekarze endodonci rozkładają ręce? Granice endodoncji Lekarz

Czy przy coraz doskonalszym instrumentarium, zastosowaniu zaawansowanych technologii w endodoncji są takie problemy kliniczne, w których lekarze są bezradni lub przynajmniej mają świadomość, że leczenie nie jest wciąż optymalne? Na te pytania odpowi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres