Dentonet
E-mail

Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator

Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator

Nowości w ofercie Endostar zapewniają bezpieczną i sprawną pracę, będąc idealnym rozwiązaniem w gabinecie stomatologicznym. Te nowoczesne urządzenia świetnie dopełniają ofertę instrumentów endodontycznych marki Endostar – polskiego producenta pilników do endodoncji. Firma prężnie rozwija się, poszerzając swój asortyment o dodatkowe materiały i urządzenia.

Jedną z nowości jest Endostar Provider – nowoczesna kątnica endodontyczna z ruchem OTR, zapewniająca duże bezpieczeństwo pracy. Jest niezwykle kompaktowa, precyzyjna i przyjazna użytkownikowi. Ten bezprzewodowy, inteligentny mikrosilnik umożliwia pracę dwoma rodzajami ruchów:

– rotacyjnym,

– OTR (Optimum Torque Reverse).

Endostar-Provider2

Ruch OTR to inteligentny rodzaj ruchu pilnika w kanale, opatentowany przez firmę Morita, mający na celu zminimalizowanie ryzyka złamania instrumentu. Zapewnia on połączenie zalet ruchu recyprokalnego i rotacyjnego. Ruch ten oferuje dodatkowe bezpieczeństwo podczas opracowywania poprzez zmianę rodzaju ruchu w momencie napotkania oporu. Kątnica pracuje ruchem rotacyjnym do momentu napotkania oporu w kanale. Podczas obracania się pilnika w kanale kątnica cały czas dokonuje pomiarów, jakie obciążenia działają na pilnik. Jeżeli siły te będą za duże, pilnik wykona obrót o 90 stopni w lewo, a następnie 180 stopni w prawo i będzie kontynuować taki ruch (recyprokalny) aż obciążenia instrumentu spadną do bezpiecznego poziomu. Kątnica wraca wtedy do pracy w ruchu rotacyjnym.

Zastosowane w kątnicy rozwiązanie pozwala na dużo bezpieczniejszą pracę, ze zmniejszeniem ryzyka wkręcenia i złamania narzędzia. Ten nowoczesny ruch nie tylko przyspiesza pracę pilnikami, ale także powoduje zmniejszenie zużycia pilników.

Ruch rotacyjny jest z kolei klasycznym prawostronnym ruchem, wykorzystywanym przy pracy większością pilników endodontycznych.

Endostar-Navigator3

Kątnicę Endostar Provider cechuje również lekkość, ergonomiczny kształt pozwalający na sprawną, bezproblemową pracę, a także przystosowanie do obsługi przez osoby prawo- i leworęczne. Proste, czytelne menu oraz nowoczesny design sprawiają, że praca nią jest bardzo przyjemna. Urządzenie to przystosowane jest do pracy większością pilników dostępnych na rynku.

Mikrosilnik Endostar Provider kompatybilny jest także z endometrem Endostar Navigator. Nowoczesne urządzenie japońskiej produkcji do mierzenia długości kanałów to jedno z najbardziej dokładnych urządzeń, pozwalające na bardzo precyzyjny pomiar długości kanałów w trakcie leczenia endodontycznego. Endostar Navigator posiada duży, kontrastowy wyświetlacz z funkcją optycznego oraz dźwiękowego monitorowania położenia pilnika.

Kątnica Endostar Provider oraz endometr Endostar Navigator to dwa urządzenia, które doskonale uzupełnią wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Ich doskonała jakość, bezpieczeństwo i szybkość pracy spodobają się każdemu, komu zależy na usprawnieniu pracy gabinetu. Są to urządzenia wyprodukowane przez firmę Morita. Dostępne są w ofercie firmy Poldent (www.poldent.pl), gdzie można je najpierw wypożyczyć i przetestować w swoim gabinecie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Karaś - Dentonet.pl
Jak stworzyć najlepszą technikę opracowania kanałów? Lekarz

Opracowywanie kanałów może sprawiać trudności nawet najbardziej doświadczonym dentystom. Lek dent. Bartłomiej Karaś – jeden z wykładowców 1. Konferencji Dentonet Online – podczas swojego wykładu przedstawił najważniejsze aspekty, które pomogą każdemu...

Meditrans - Dentonet.pl
Sprzęt i serwis, które szanują Twój czas Lekarz

Nikogo już nie dziwi fakt, że obecnie najważniejszą walutą na świecie wcale nie są pieniądze, ale czas, którego nie da się cofnąć, dostać w prezencie czy kupić. Dla każdego z nas doba ma 24 h, a czas lekarza dentysty poświęcony pracy z pacjentem najc...

"Jak znalazłem rozwiązanie dylematu każdego implantologa?" Lekarz

Pomiar stabilności gniazda implantu jest jednym z najważniejszych zadań, stojących przed implantologiem w jego codziennej pracy. Jako implantolog korzystam od dłuższego już czasu z unitu implantologicznego SURGIC Pro produkcji japońskiej firmy NSK N...

ROZWIŃ WIĘCEJ
brama odkażająca - Dentonet.pl
Kolejne wynalazki pomogą w szybkiej dezynfekcji i sterylizacji Asysta

Dzięki opracowanej przez Polaków bramie dekontaminacyjnej walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie dużo skuteczniejsza. Urządzenie, które w kilka sekund odkaża kombinezon ochronny medyków, zostało już zamontowane w kilku śląskich szpitalac...

Meditrans jedynym w Polsce dystrybutorem Chirana Medical a.s. Lekarz

Nowy rok to okazja do wprowadzenia nowości do katalogu produktów. - Na rozwój i kompleksowość oferty stawia Meditrans, który od 1 stycznia 2020 roku, jako jedyny dystrybutor na terenie Polski, posiada w ofercie urządzenia słowackiego producenta – Chi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres