Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator

Publikacja:
Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator

Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator

Nowości w ofercie Endostar zapewniają bezpieczną i sprawną pracę, będąc idealnym rozwiązaniem w gabinecie stomatologicznym. Te nowoczesne urządzenia świetnie dopełniają ofertę instrumentów endodontycznych marki Endostar – polskiego producenta pilników do endodoncji. Firma prężnie rozwija się, poszerzając swój asortyment o dodatkowe materiały i urządzenia.

Jedną z nowości jest Endostar Provider – nowoczesna kątnica endodontyczna z ruchem OTR, zapewniająca duże bezpieczeństwo pracy. Jest niezwykle kompaktowa, precyzyjna i przyjazna użytkownikowi. Ten bezprzewodowy, inteligentny mikrosilnik umożliwia pracę dwoma rodzajami ruchów:

– rotacyjnym,

– OTR (Optimum Torque Reverse).

Endostar-Provider2

Ruch OTR to inteligentny rodzaj ruchu pilnika w kanale, opatentowany przez firmę Morita, mający na celu zminimalizowanie ryzyka złamania instrumentu. Zapewnia on połączenie zalet ruchu recyprokalnego i rotacyjnego. Ruch ten oferuje dodatkowe bezpieczeństwo podczas opracowywania poprzez zmianę rodzaju ruchu w momencie napotkania oporu. Kątnica pracuje ruchem rotacyjnym do momentu napotkania oporu w kanale. Podczas obracania się pilnika w kanale kątnica cały czas dokonuje pomiarów, jakie obciążenia działają na pilnik. Jeżeli siły te będą za duże, pilnik wykona obrót o 90 stopni w lewo, a następnie 180 stopni w prawo i będzie kontynuować taki ruch (recyprokalny) aż obciążenia instrumentu spadną do bezpiecznego poziomu. Kątnica wraca wtedy do pracy w ruchu rotacyjnym.

Zastosowane w kątnicy rozwiązanie pozwala na dużo bezpieczniejszą pracę, ze zmniejszeniem ryzyka wkręcenia i złamania narzędzia. Ten nowoczesny ruch nie tylko przyspiesza pracę pilnikami, ale także powoduje zmniejszenie zużycia pilników.

Ruch rotacyjny jest z kolei klasycznym prawostronnym ruchem, wykorzystywanym przy pracy większością pilników endodontycznych.

Endostar-Navigator3

Kątnicę Endostar Provider cechuje również lekkość, ergonomiczny kształt pozwalający na sprawną, bezproblemową pracę, a także przystosowanie do obsługi przez osoby prawo- i leworęczne. Proste, czytelne menu oraz nowoczesny design sprawiają, że praca nią jest bardzo przyjemna. Urządzenie to przystosowane jest do pracy większością pilników dostępnych na rynku.

Mikrosilnik Endostar Provider kompatybilny jest także z endometrem Endostar Navigator. Nowoczesne urządzenie japońskiej produkcji do mierzenia długości kanałów to jedno z najbardziej dokładnych urządzeń, pozwalające na bardzo precyzyjny pomiar długości kanałów w trakcie leczenia endodontycznego. Endostar Navigator posiada duży, kontrastowy wyświetlacz z funkcją optycznego oraz dźwiękowego monitorowania położenia pilnika.

Kątnica Endostar Provider oraz endometr Endostar Navigator to dwa urządzenia, które doskonale uzupełnią wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Ich doskonała jakość, bezpieczeństwo i szybkość pracy spodobają się każdemu, komu zależy na usprawnieniu pracy gabinetu. Są to urządzenia wyprodukowane przez firmę Morita. Dostępne są w ofercie firmy Poldent (www.poldent.pl), gdzie można je najpierw wypożyczyć i przetestować w swoim gabinecie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

endometr
Endometr – do czego służy lekarzowi dentyście to urządzenie? Pacjent

Endometr to urządzenie przeznaczone do pomiaru długości kanału zęba. Ułatwia to pracę lekarza stomatologa oraz znacznie zmniejsza ryzyko niepowodzeń w leczeniu endodontycznym. Niepowodzenia w leczeniu endodontycznym są najczęściej wynikiem pozostaw...

Endostar E3 Azzure
Endostar E3 Azure – nowa jakość pilników w technologii heat-treated Lekarz

Inteligentny system pilników Endostar E3 Azure to nowość na rynku endodontycznym. Wyjątkowy system, który powstał z pragnienia stworzenia pilników (prawie) idealnych – niełamiących się, elastycznych, dobrze pracujących w kanale.Endostar E3 Azure to i...

pilniki soniczne
Endostar Spreader Sonic Files - jedno narzędzie, wiele zastosowań Lekarz

Szerokie zastosowanie pilników sonicznych Endostar Spreader Sonic Files sprawia, że są to niezwykle przydatne instrumenty w każdym gabinecie stomatologicznym.Endostar Spreader Sonic Files powstały jako narzędzia służące do poprawy irygacji i dezynfek...