Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Jak zwalczyć skutki przejedzenia

Brak komentarzy | Publikacja:
Jak zwalczyć skutki przejedzenia

Jak zwalczyć skutki przejedzenia

Świąteczny stół zastawiony pysznymi potrawami. Trzeba spróbować wszystkiego, przecież Święta są tylko raz w roku. Po raz kolejny powtarzasz sobie, że zjesz tylko odrobinę każdej potrawy, ale wszystko jest tak smaczne, że trudno się oprzeć. W dodatku w trakcie ciekawej rozmowy nawet nie zauważasz jak z Twojego talerza znikają kolejne porcje ulubionego dania.

Na skutki nie trzeba długo czekać. Świąteczne potrawy są tłuste, w dodatku przegryza się je słodkościami i popija słodkimi napojami. Dlatego bardzo szybko czuje się przesyt, ociężałość, senność, zaczyna dokuczać zgaga. Jeśli już pojawiły się te objawy, jak im zaradzić?

Spacer – czasem trudno wstać od stołu kiedy ma się wrażenie, że w brzuchu utkwił kamień, jednak udanie się na spacer może znacząco poprawić samopoczucie. Przede wszystkim ruch poprawia krążenie i pobudza jelita do pracy, dzięki czemu jedzenie jest lepiej trawione. Poza tym świeże powietrze wpłynie orzeźwiająco i zniweluje senność.

Gorąca herbata – może być czarna lub zielona; wspomaga trawienie tłuszczów i rozgrzewa organizm. Wskazane jest również picie naparów z ziół, które poprawiają trawienie. Dobrze sprawdzają się rumianek, dzika róża, mięta lub werbena.

Kieliszek alkoholu – alkohol może mieć zbawienne działanie w przypadku przejedzenia, pod warunkiem jednak, że będzie pity z umiarem. Na przejedzenie dobrze wypić kieliszek wódki, np. z pieprzem – poprawi on krążenie i pobudzi trawienie. Jeśli ktoś nie przepada za wódką, może to być również kieliszek czerwonego wina.

Pomoc z apteki – w aptekach można znaleźć roślinne środki wspomagające trawienie. Dobrze mieć je pod ręką w trakcie spotkań przy stole.

Pamiętaj również, że po świątecznym szaleństwie jedzeniowym warto zadbać o zrównoważoną dietę, obfitą w zdrowe produkty, warzywa i owoce. Unikaj tłuszczu i słodyczy. Możesz też zaplanować, że przez najbliższych kilka tygodni zadbasz o wzmożony ruch – na basenie czy siłowni – dzięki czemu szybko zrzucisz nadprogramowe kilogramy.

Źródło: poradnikzdrowie.pl

KeL 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

wirtualna rzeczywistość - Dentonet.pl
Wirtualna rzeczywistość pomaga zwalczyć lęk przed dentystą Lekarz

Studenci stomatologii z Columbia University College of Dental Medicine uczą się, jak wykorzystywać zestawy okularów ze słuchawkami wirtualnej rzeczywistości (VR) do zmniejszania lęku pacjentów przed leczeniem stomatologicznym.Kurs prowadzi prof. Shan...

próchnica wśród dzieci w Niemczech - Dentonet.pl
Skutki pandemii dla zdrowia stomatologicznego dzieci Lekarz

- Sytuacja nie jest prosta. Gabinety muszą ograniczyć liczbę przyjmowanych pacjentów, a przecież doskonale wiemy, jaki olbrzymi problem mamy w naszym kraju jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej dzieci. Jakie będą skutki zdrowotne tej pandemii? Nie ma pr...

światłoterapia
Światłoterapia na skutki uboczne chemioterapii w jamie ustnej? Lekarz

Amerykańscy naukowcy z University of Buffalo otrzymali 1,5 mln dolarów dotacji na badania światłoterapii jako potencjalnej metody minimalizującej skutki uboczne chemioterapii i radioterapii w jamie ustnej.Według danych amerykańskiego Centers for Dise...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji