Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Jak zniknąć z Google?

Brak komentarzy | Publikacja:
Jak zniknąć z Google?

Jak zniknąć z Google?

Od początków powstania internetu w sieci gromadziło się coraz więcej informacji, również o osobach prywatnych. Od wielu lat niektórzy z nas chcieli zniknąć z wyników wyszukiwania Google jako osoby prywatne – dziś jest to możliwe.

Za pomocą specjalnej strony można zgłosić do Google, że nie chcemy, aby w wynikach wyszukiwania pojawiały się nasze nazwisko, numer telefonu czy zdjęcia, które opublikowaliśmy w internecie na różnych portalach. Zniknąć z wyszukiwarki Google to zniknąć z internetu.

Google musi usuwać z wyników wyszukiwania linki dotyczące danych osobowych osób prywatnych, jeśli zechce tego sam zainteresowany, a informacje o nim są "nieistotne lub nieaktualne” lub nie chcemy się nimi dzielić z innymi.

Jeśli Google nie spełni prośby o usunięcie linkowań, decyzja może zostać zaskarżona najpierw do krajowego nadzorcy ochrony danych osobowych, a potem do sądu.

Aby złożyć wniosek o „bycie zapomnianym”, należy dołączyć do prośby cyfrową kopię prawa jazdy, dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem, a następnie wybrać kraj, z którego pochodzimy.

Formularz, za pomocą którego możemy to zrobić, znajduje się na stronach Google: zobacz formularz

Do takich kroków Google zostało zmuszone przez UE i regulacje unijne eurpejskiego prawa ochrony danych osobowych. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej niedawno uznał, że niektórzy użytkownicy mogą wnioskować o usunięcie z wyników wyszukiwania pozycji zawierających ich imię i nazwisko, jeśli wyniki te są niewłaściwe, niestosowne czy też nadmierne w stosunku do celów, dla których są one przetwarzane.

Zaczyna się zatem problem dla portali publikujących bezprawnie dane lekarzy i rankingi lekarzy, już teraz każdy lekarz, który nie chce pojawiać się w wynikach wyszukiwania w takim portalu, może poprosić Google o usunięcie linkowania. Nie doprowadzi to oczywiście do usunięcia danych z danego portalu, ale pacjent, wpisując imię i nazwisko lekarza w wyszukiwarkę Google, nie znajdzie strony rankingów lekarzy. Jeśli wielu lekarzy usunie takie linkowanie portale tego typu w niedługim czasie będą miały olbrzymie problemy.

 

KL


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji