Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

„Jak znalazłem rozwiązanie dylematu każdego implantologa?”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
„Jak znalazłem rozwiązanie dylematu każdego implantologa?”

„Jak znalazłem rozwiązanie dylematu każdego implantologa?”

Pomiar stabilności gniazda implantu jest jednym z najważniejszych zadań, stojących przed implantologiem w jego codziennej pracy.

Jako implantolog korzystam od dłuższego już czasu z unitu implantologicznego SURGIC Pro produkcji japońskiej firmy NSK Nakanishi. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Urządzenie ma bardzo czytelny panel sterowania oraz charakteryzuje się łatwością wyboru parametrów pracy. Wszystko jest przejrzyste oraz bardzo intuicyjne.

Zachęcony korzystaniem z SURGIC Pro wybrałem do testów kolejne urządzenie produkcji NSK, będące nowością na rynku, czyli nowatorskie urządzenie do monitorowania stopnia integracji gniazda implantu z kością o nazwie OSSEO 100.

Zgodnie z informacją uzyskaną od producenta, urządzenie to bazuje na zakupionym przez NSK patencie i jest pierwszym takim na świecie, dzięki któremu można sprawdzać stopień osseointegracji gniazda implantu z kością w sposób w pełni bezinwazyjny. Dzięki temu nie występuje ryzyko jego osłabienia podczas wykonywania pomiaru. Korzystanie z OSSEO 100 jest bezpieczne, ponieważ badania wykonywane jest bezdotykowo.

Prosta procedura, która mierzy ISQ, pozwala z wyprzedzeniem zaplanować moment obciążenia implantu. Rekonstrukcja koron i mostów może być odpowiednio zaplanowana, tak, aby zmniejszyć ryzyko niepowodzeń. Szczególnie wskazane podczas procedur ze skróconym czasem leczenia, a także dedykowane dla pacjentów wysokiego ryzyka.

Samo korzystanie z OSSEO 100 jest bardzo proste. Dobrany do systemu implantów kołek testowy wielokrotnego użytku, nazwany przez producenta „MulTipeg”, wkręca się w wewnętrzny gwint gniazda implantu. Następnie wystarczy nacelować urządzeniem pomiarowym na magnes na czubku kołka testowego. Pomiar pojawia się na wyświetlaczu natychmiast.

Testowane przeze mnie urządzenie pozwala w sposób obiektywny zbadać poziom stabilizacji gniazda implantu. Daje pewność, której nie da ani badanie RTG, ani tomografia komputerowa, a przy tym jest o wiele szybsza, wygodniejsza i tańsza.

Pozwala określić jakość integracji wyrażana w liczbach które jest szczególnie pomocne podczas oddawania koron i mostów  na implantach.  Mam pewność, że przyszła praca jest oparta na zintegrowanych implantach, które sprostają siłom żucia. Podczas korzystania z OSSEO 100 zauważyłem, że praca implantologa staje się przyjemniejsza, ponieważ urządzenie to eliminuje uczucie niepewności, które towarzyszy podczas odsłaniania implantu. Wielu lekarzy przeżywa niepewność, czy aby na pewno implant jest już połączony z kością w sposób stabilny. OSSEO 100 natomiast eliminuje ten stres.

Za pomocą OSSEO 100 można badać dowolny implant. Urządzenie jest kompatybilne ze zdecydowaną większością systemów na rynku. Podsumowując, OSSEO 100 jest idealnym urządzeniem tych implantologów, którzy cenią sobie spokój i pewność wykonywanej pracy.

Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć na portalu autoryzowanego przedstawiciela koncernu NSK na Polskę: https://nsk.info.pl/urzadzenie-pomiarowe-osseo-100

Dr Piotr Skrzypek, Łódź


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dr Nawrocki - Dentonet.pl
"Użycie laserów zmieniło wiele moich protokołów postępowania" Lekarz

Z dr. Michałem Nawrockim M.Sc. – wykładowcą I Konferencji Dentonet Online – rozmawia Tomasz Hankiewicz. Panie Doktorze, w których specjalnościach stomatologicznych lasery znajdują obecnie najszersze zastosowanie? Dr Michał Nawrocki: Stomatologia je...

termometr - Dentonet.pl
Bramka z Wi-Fi zmierzy temperaturę i zdezynfekuje ręce Lekarz

Opracowana przez naukowców z Politechniki Krakowskiej (PK) niskobudżetowa bramka do automatycznego pomiaru temperatury i dezynfekcji rąk z modułem transmisji danych wi-fi w piątek rozpocznie testy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Proko...

Implanty - Dentonet.pl
"Spotkania w Dentonecie": kiedy można wkroczyć z implantologią? Lekarz

W jakich sytuacjach korzystne dla pacjenta jest jeszcze leczenie endodontyczne, a kiedy może ono wpłynąć negatywnie na późniejsze leczenie implantologiczne? To temat dyskusji w kolejnych „Spotkaniach w Dentonecie”. Rozmawiali o tym dr n. med. Katarzy...

ROZWIŃ WIĘCEJ
biologia tkanek - Dentonet.pl
"Temat biologii tkanek w implantologii jest dobrze rozumiany" Lekarz

- Kiedy implantologia raczkowała i głównym tematem była integracja implantu z kością, temat biologii tkanek być może był niedoceniany - mówi dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz, implantolog. Podkreśla też wysoką dostępność wiedzy na ten temat w przestrz...

szczoteczka ze sztuczną inteligencją - Dentonet.pl
Targi CES 2020: szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją Asysta

Podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej – CES 2020 w Los Angeles – zaprezentowano szczoteczkę do zębów wykorzystującą sztuczną inteligencję. Nie tylko monitoruje ona czas mycia czy pomaga wybrać odpowiedni nacisk, ale wykorzystuj...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres