Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Jak cię widzą, tak cię piszą…

Brak komentarzy | Publikacja:
Jak cię widzą, tak cię piszą…

Jak cię widzą, tak cię piszą…

Ponoć nie szata zdobi człowieka. Chociaż czasem można odnieść wrażenie, że niektórzy mają w tym względzie całkiem inne przekonanie. Jednak rola ubioru w pracy jest zgoła całkiem inna.

Odzież w pracy ma chronić. To podstawowe zadanie podczas zabiegów  stomatologicznych. Asystentka stomatologiczna uczestnicząc w zabiegach musi brać to pod uwagę.

Jednak asystentka stomatologiczna często pełni też rolę recepcjonistki, a w dodatku strój ma wpływ na pierwsze wrażenie pacjentów. Jednak poza funkcją użytkową i ochronną jest jeszcze sprawa wizerunku. Czyli jednak szata zdobi?

Już od dawna kliniki i gabinety stomatologiczne doceniają znaczenie stroju pracowników. To działa jak wizytówka gabinetu stomatologicznego. Nawet na zdjęciach ze stron internetowych rzuca się w oczy zarówno kolorystyka jak i fason jednakowy dla wszystkich. Kolory czasem są inne dla lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych czy asystentek stomatologicznych. Ale są np. w podobnej tonacji i tworzą całość.

Odpowiedni strój to także dla pacjentów wyraźny komunikat. Wiele czynników wpływa na to, jak jest postrzegany gabinet stomatologiczny. Od nowoczesnego sprzętu, przez zadbany wystrój wnętrza i kwalifikacje personelu i wiele innych, aż po wygląd zewnętrzny osób, które w nim pracują. I ubiór naprawdę nie jest tu bez znaczenia.

Asystentki stomatologiczne są bardzo zapracowane, ale często do ich obowiązków należy też zadbanie o stroje służbowe całego gabinetu. To wizytówka miejsca pracy, a zatem strój nie może być niechlujny, niedbały, zabrudzony, czy niewyprasowany. Pacjenci zobaczą to od razu.

Decyzję jaki ubiór noszą pracownicy, podejmuje szef gabinetu. Coraz częściej korzysta przy tym nawet z porady stylistów. Jednak wiadomo, że ma to być ubiór wygodny. Służy przecież do pracy i nie może krepować ruchów. Najlepiej gdy wykonany jest z tkanin naturalnych. Trzeba pamiętać, że będzie często prany. Praca w gabinecie stomatologicznym ma tutaj swoje wymogi.

A gdy jest jeszcze ładny, to po prostu przyjemnie go założyć i miło w nim pracować.

ab


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji