Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Koncern Ivoclar Vivadent ogłasza zmianę kierownictwa

Brak komentarzy | Publikacja:
Koncern Ivoclar Vivadent ogłasza zmianę kierownictwa

Koncern Ivoclar Vivadent ogłasza zmianę kierownictwa

Diego Gabathuler zostanie nowym dyrektorem generalnym Ivoclar Vivadent AG. Zastąpi Roberta Ganleya, który prowadzi firmę od 2003 roku. Robert Ganley pozostanie członkiem rady nadzorczej.

Ivoclar Vivadent ogłosił zmianę w głównym kierownictwie firmy: Diego Gabathuler, szef sprzedaży EMEA i Ameryki Łacińskiej, został powołany na stanowisko prezesa Ivoclar Vivadent Group z dniem 1 lipca 2019 r. Doświadczenie jako ekspert ds. marketingu i sprzedaży zdobywał w wielu firmach, które swoje centrale mają w Schaan (Liechtenstein). Przed dołączeniem do Ivoclar Vivadent pełnił szereg funkcji kierowniczych i menedżerskich w Logitech, Activision i Electronic Arts w Europie i USA.

Robert Ganley i Christina Zeller – nowi członkowie zarządu

W trakcie swojej 15-letniej pracy jako dyrektor generalny Robert Ganley w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju firmy rodzinnej w jednego z wiodących graczy w branży stomatologicznej. W czerwcu 2018 r. został powołany na członka rady nadzorczej Ivoclar Vivadent i będzie kontynuował pracę na tym stanowisku po ustąpieniu ze stanowiska obecnego.

Christina Zeller również dołączyła do rady nadzorczej w czerwcu tego roku. Jej głównym zadaniem będzie reprezentowanie interesów rodziny Zeller w zarządzie i dalsze prowadzenie działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) Ivoclar Vivadent.

Christoph Zeller przekazuje kierownictwo Helmutowi Schusterowi

Po trzynastu latach pracy na stanowisku dyrektora generalnego i dwudziestu dziewięciu latach na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej Christoph Zeller postanowił zrzec się swojej funkcji. Nadal będzie zasiadał jednak w zarządzie i monitorował strategiczne działania firmy. – Mamy wielu utalentowanych i dynamicznych pracowników, a my dajemy im siłę, aby zapewnić świeże spojrzenie na biznes i kontynuować historię sukcesu Ivoclar Vivadent – mówi Christoph Zeller.

Christopha Zellera zastąpi Helmut Schuster, brytyjsko-austriacki biznesmen, który jest członkiem rady nadzorczej Ivoclar Vivadent od stycznia 2015 r.  Helmut Schuster jest z wykształcenia ekonomistą, który wnosi wiele międzynarodowych doświadczeń z kariery dyrektora zarządzającego w przemyśle energetycznym oraz innych przedsięwzięć finansowych.

Ivoclar Vivadent ma własne oddziały, biura marketingu i sprzedaży, a także 36 ośrodków szkoleniowych w 25 krajach na całym świecie. Firma wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania systemowe dla lekarzy i techników dentystycznych w 120 krajach. Zatrudnia około 3600 osób na całym świecie, 900 z nich pracuje w centrali firmy w Schaan. W Polsce zatrudnionych jest 35 osób.

Informacja prasowa

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Podlaski NFZ ogłasza konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor podlaskiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u 19 października ogłosił konkurs ofert na udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia na terenie powiatu białostockiego. Jak czytamy w komunikacie...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji