Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

IV konferencja naukowa Meet the Master w grudniu w Warszawie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
IV konferencja naukowa Meet the Master w grudniu w Warszawie

IV konferencja naukowa Meet the Master w grudniu w Warszawie

W dniach 14-15 grudnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa Meet the Master 4, na której będzie można zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny implantologii stomatologicznej.

Stowarzyszenie Implant Masters Poland zostało założone przez lekarzy, którzy ukończyli Curriculum Implantologii, a następnie studia podyplomowe na Uniwersytecie J.W Goethego we Frankfurcie nad Menem, uzyskując tytuł naukowy Master of Science in Oral Implantology w latach 2009-2012. Po zakończeniu studiów zdecydowali się dzielić wiedzą z lekarzami w Polsce i od trzech lat w grudniu zapraszają na konferencję Meet the Master.

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Implant Masters Poland organizuje konferencję naukową również w tym roku. W dniach 14-15 grudnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa Meet the Master 4, na której będzie można zapoznać z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny implantologii stomatologicznej.

Prof. Angelo Troedhan z Austrii podzieli się swoimi doświadczeniami z dziedziny zabiegów z użyciem laserów oraz zabiegów z zastosowaniem technik piezochirurgicznych. Dr Georgia Trimpou z Uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem przedstawi koncepcję postępowania w zabiegach implantacji i współpracy zespołowej między lekarzem stomatologiem, chirurgiem, ortodontą, periodontologiem i protetykiem. Jako lekarz wywodzący się z kliniki protetyki, dr Trimpou zwróci uwagę na szereg aspektów istotnych dla współpracy między lekarzem a technikiem dentystycznym.

Jak co roku wybrani lekarze z grona IMP podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu implantologii. Konferencję poprzedzą warsztaty dla lekarzy: warsztaty A-PRF oraz I-PRF „Przygotowanie oraz zastosowanie frakcji fibrynowych w chirurgii” prowadzone przez dr Ewę Ignaczak, natomiast prof. dr hab. n.med. Marzena Dominiak przedstawi swoje dwuletnie własne doświadczenie w „Zarządzaniu tkankami twardymi i miękkimi w oparciu o metodę mielonych zębów”. Odbędzie się również szkolenie dla higienistek i asystentek „Co dwie głowy to nie jedna. Implantologia, czyli praca na cztery ręce i dwie głowy”.

W trakcie firmy z branży stomatologicznej zapoznają uczestników ze swoją ofertą. Po warsztatach i konferencji znajdzie się czas na odrobinę wytchnienia w trakcie Gala Dinner, którą uświetnią znakomici aktorzy i zespół Cover Garden Jacka Skowrońskiego. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.meetthemaster.pl

Dlaczego właśnie Meet The Master 4?

→ Dowiesz się o technologii dotyczącej implantologii, która może zrewolucjonizować zabiegi w Twojej klinice.

→ Poznasz wiele przypadków leczenia implantoprotetycznego, nawet te najbardziej złożone.

→ Poznasz potwierdzone naukowo sposoby wielospecjalistycznego leczenia na każdym z etapów leczenia implantoprotetycznego.

→ Poznasz porównanie tradycyjnych metod leczenia wobec technik z użyciem laserów, czy urządzeń piezoelektrycznych.

→ Zostanie dokonane szczegółowe porównanie technologii leczenia.

→ Będziesz mógł poznać odpowiedzi na własne pytania w organizowanej sesji pytań i odpowiedzi międzynarodowych i krajowych specjalistów!

→ Poznasz i obejrzysz wideo technik minimalnie inwazyjnych przy podniesieniu dna zatoki szczękowej, rozszczepieniu wyrostka zębodołowego, technice tunelowej lateralizacji nerwu zębodołowego oraz omówienie tematyki wraz z zaletami dla pacjenta i lekarza.

Poznaj innych specjalistów i ich doświadczenia z Polski oraz innych krajów! Serdecznie zapraszam!

Dr n.med. Andrzej Szwarczyński, prezes Stowarzyszenia Implant Masters Poland

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

I Konferencja Dentonet Online już w czerwcu! Lekarz

W dniach 25-28 czerwca lekarze dentyści będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było – I Konferencji Dentonet Online. W ciągu czterech dni największe autorytety polskiej stomatologii podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświa...

Akademia Implantu2 - Dentonet.pl
Akademia Implantu - spotkanie praktyków. Wiedza bez sprzedaży. Lekarz

Systemy implantologiczne, regeneracja kości, nawigacja cyfrowa, szablony, druk 3D. Dla jednych zwykła codzienność, dla innych chaotyczna rzeczywistość, niosąca wiele pytań i często sprzeczne odpowiedzi. Studia, szkolenia, konferencje, curriculum i wr...

Master Implantologii: jak leczyć bezzębie z pewnością siebie Lekarz

Pewność siebie w pracy lekarza stomatologa, zajmującego się implantologią, jest o tyle ważna, że pozwala w dużym spokoju i przekonaniu o słuszności realizować kolejne etapy leczenia, często we współpracy z interdyscyplinarnym zespołem. Pewność siebie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Studia "Master" z implantoprotetyki od PTS stają się faktem Lekarz

W przyszłym roku ruszą European Master Degree in Oral Implantology – pierwsze podyplomowe studia w zakresie implantoprotetyki stomatologicznej w Polsce! Autorem projektu jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, a nauka będzie realizowana przy współp...

"To dzięki asystentkom dziecko może przełamać lęk przed dentystą" Asysta

– Jest mi bardzo miło, że podczas najbliższego Asysdentu będę Wam mógł przedstawić temat współpracy lekarza, higienistki oraz rodzica podczas wizyty małego pacjenta w gabinecie – mówi Michał Kaczmarek, znany również jako bloger Tata Stomatolog, wykła...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres