Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

In Case of Emergency – specjalny numer w komórce

Publikacja:

In Case of Emergency – specjalny numer w komórce

W internecie, szczególnie w serwisach i na forach poświęconych ratownictwu medycznemu rozgorzała dyskusja o pomyśle włoskich mediów na przeprowadzenie akcji „In Case of Emergency”.

Działania mają na celu usprawnienie i przyspieszenie kontaktu pomiędzy służbami ratowniczymi, a rodzinami i bliskimi ofiar wypadków.

Po konsultacji z ratownikami medycznymi, policjantami, strażakami i wszystkimi, którzy mają szansę jako pierwsi pojawić się na miejscu wypadku, pomysłodawcy zaproponowali, aby każdy posiadacz telefonu komórkowego w specjalny sposób oznaczył w swojej komórce numer – pod którym w nagłym wypadku można skontaktować się z bliskimi.

Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie bardzo ważnych informacji o dotychczasowym stanie zdrowia ofiary wypadku; jak choroby przewlekłe na które cierpiał, przyjmowane leki, grupa krwi.

Dziś niemal każdy dysponuje telefonem komórkowym. Komórka jest jednym z przedmiotów najczęściej znajdowanych przy ofiarach wypadku.

Lista kontaktów w naszych telefonach zazwyczaj jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić. Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (In Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.

Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł ten jest prosty w realizacji, nic nie kosztuje, a może pomóc ocalić życie. (mz)

inf. własne


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Anomalia
Anomalia krótkiego korzenia (AKK) u 11-latki [case study] Lekarz

Anomalia krótkiego korzenia (AKK; ang. short root anomaly) to relatywnie często występująca anomalia rozwojowa. Dotknięte nią zęby mają morfologicznie prawidłowe korony, prawidłowo prezentują się także tkanki przyzębia, ale korzenie zębów są krótkie ...

ROZWIŃ WIĘCEJ