Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Implanty – wiernie naśladują naturę. Część V

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Implanty – wiernie naśladują naturę. Część V

Implanty – wiernie naśladują naturę. Część V

Powiedział Pan, że implanty to rozwiązanie najbliższe naturze. Czy zatem takie wszczepione zęby także – wzorem tych naturalnych – są narażone na próchnicę? Jak dbać o takie wszczepione zęby z punktu widzenia codziennej higieny jamy ustnej?

– Implanty na pewno nie są narażone na próchnicę i nie popsują się jak naturalne zęby, tutaj nie ma się czego obawiać. Powinniśmy natomiast dbać o tkanki okołoimplantowe, czyli o dziąsła. Powinniśmy używać szczoteczek do zębów, jednak polecam wybrać te z bardziej miękkim włosiem. Zresztą każdorazowo po zabiegu pacjent ma przeprowadzony instruktaż higieny jamy ustnej, która nie jest trudniejsza niż w przypadku normalnych zębów.

Zalecamy natomiast, by pacjenci dwa razy w roku odwiedzili gabinet stomatologiczny celem sprawdzenia stanu implantów. Przez 2-3 lata po zabiegu z częstotliwością raz do roku wykonujemy zdjęcie rentgenowskie jamy ustnej, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z tkanką kostną okalającą implant, później jest to już rzadziej, raz na kilka lat.

A czy te wszystkie rozwiązania i metody leczenia są dostępne w zasięgu portfela przeciętnego Kowalskiego? Jak ceny tego typu usług zmieniły się w ciągu kilku ostatnich lat?

– Na pewno w przeciągu kilku ostatnich lat ceny usług implantologicznych. Przyczyn jest kilka – z jednej strony jest to kryzys, który nas dotknął.

Ponadto wzrasta konkurencyjność rynku, który się rozwinął, a z drugiej strony rośnie popularność tej metody leczenia wśród nawet samych lekarzy. W naszym kraju przybywa implantologów, którzy wykonują tego typu usługi.
Kilka lat temu korona na implancie wraz z całym zabiegiem to był koszt nawet 6 tysięcy złotych, obecnie te ceny zaczynają się od 3,5 tysiąca złotych.

Nadal nie jest to leczenie dostępne dla wszystkich, jednakże biorąc pod uwagę kalkulację leczenia jednego ubytku zębowego za pomocą korony na implancie lub mostu trzypunktowego, gdzie konieczne jest oszlifowanie sąsiednich zębów to koszt tego leczenia będzie porównywalny lub nieznacznie droższy będzie implant.

Nie da się natomiast przecenić efektu terapeutycznego. Z kolei w przypadku protez stabilizowanych implantami także odnotowujemy spadek cen. Obecnie jesteśmy w stanie taki podstawowy zabieg wykonać za 4-5 tysięcy złotych wliczając w to cenę implantów, kiedyś koszt znacznie przekraczał 10 tysięcy złotych.


 

inf.wł.


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Stomatologiczny przegląd tygodnia część XXV Lekarz

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najciekawszych wiadomości ze świata stomatologii z ostatniego tygodnia. Przed kilkoma tygodniami Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała wytyczne w sprawie stosowania amalgamatu...

leczenie osób w kryzysie psychicznym - Dentonet.pl
Stomatologiczny przegląd tygodnia - część XXI Lekarz

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym zestawieniem aktualności ze świata stomatologii z ostatnich dni! Maseczka, dystans i dezynfekcja rąk to trzy najprostsze sposoby, które w znacznym stopniu ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa – oceni...

licówki - Dentonet.pl
Stomatologiczny przegląd tygodnia - część XX Lekarz

Zachęcamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym już zestawieniem najważniejszych wiadomości ze świata stomatologii z ostatnich dni! O przewadze diagnostycznej tomografii komputerowej (cone beam computed tomography; CBCT) w porównaniu z radiologią 2...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Stomatologiczny przegląd tygodnia część XIX Lekarz

Zachęcamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym przeglądem najważniejszych aktualności ze świata stomatologii. Do zwiększonego przyrostu zakażenia koronawirusem przyczyniają się weekendowe spotkania towarzyskie, w trakcie których zapomina się o o...

leczenie osób w kryzysie psychicznym - Dentonet.pl
Stomatologiczny przegląd tygodnia część XVI Lekarz

Zachęcamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym przeglądem najciekawszych wiadomości ze świata stomatologii! Włączenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do systemu testowania oraz utworzenie trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego – minist...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres