Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Im więcej zepsutych zębów, tym wyższe koszty leczenia

Brak komentarzy | Publikacja:
Im więcej zepsutych zębów, tym wyższe koszty leczenia

Im więcej zepsutych zębów, tym wyższe koszty leczenia

Jeśli w ramach noworocznych postanowień obiecałeś sobie, że wyleczysz wszystkie zęby i odzyskasz idealny uśmiech – najwyższy czas, abyś przekuł swoje słowa w czyny. Przełam strach i inercję, odwiedź wreszcie dentystę i poproś o zbadanie stanu zębów oraz całej jamy ustnej. Nie odkładaj leczenia w nieskończoność – jest oczywiste, że im dłużej będziesz zwlekał, tym realizacja noworocznej obietnicy stanie się trudniejsza.
Jeżeli zaś jedyną przeszkodą, aby odwiedzić dentystę, są niewystarczające środki finansowe, możesz skorzystać z pomocy instytucji specjalizującej się w kredytowaniu leczenia. O tym, jak sprawić, by koszt wszystkich niezbędnych zabiegów stał się możliwy do udźwignięcia, wyjaśni nam Paweł Olewiński, przedstawiciel firmy MediRaty.

Dentonet: Jak zaplanować leczenie zaniedbanych zębów,  aby nasz budżet jak najmniej na tym ucierpiał?

MediRaty: Najpierw musimy mieć pełną wiedzę o kosztach, czyli poprosić dentystę o plan leczenia. W pierwszej kolejności powinniśmy się dowiedzieć, ile będą kosztowały łącznie wszystkie zabiegi, jak długo będzie trwało leczenie i z ilu etapów będzie się składało. Istotne jest to, iż stomatolog powinien nam podać różne warianty leczenia, zarówno te droższe, jak i te tańsze.

Dentonet: Załóżmy, że mamy plan leczenia. Gdybyśmy jednak chcieli go zrealizować, zabrakłoby nam pieniędzy na bieżące wydatki. Co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić?

MediRaty: Możemy rozłożyć spłatę kosztów na raty w takiej wysokości, jaka jest dla nas najwygodniejsza, np. na 12, 24 czy nawet 60 rat. Jeżeli za jakiś czas zdarzy się przypływ gotówki – wtedy możemy spłacić zobowiązanie bez dodatkowych kosztów. Pragnę podkreślić, że udogodnienie, jakim jest wcześniejsza spłata pożyczki lub kredytu, w większości banków wiąże się z pobraniem dodatkowej opłaty. My jesteśmy pod tym względem bardziej elastyczni.
Płatność ratalna za usługi lekarza, jaką są MediRaty, to prawdopodobnie najbardziej korzystna oferta na rynku i nie dotyczy to tylko usług stomatologicznych.

Dentonet: W jaki sposób potencjalny klient może się skontaktować z MediRatami? Czy konieczne jest osobiste spotkanie z lokalnym przedstawicielem? I jeszcze jedno pytanie – czy pomagacie pacjentom w podjęciu decyzji, np. sugerując zamianę drogiego dentysty na tańszego?

MediRaty: Atutem MediRat jest fakt, że wszelkie ustalenia dotyczące warunków finansowania są załatwiane zdalnie, przez telefon, podczas jednej rozmowy z naszym konsultantem. Pacjenci najpierw podchodzą do tej formy kontaktu z pewną nieufnością, jednak później bardzo sobie chwalą nasze rozwiązanie, co jest dla nas wielką satysfakcją. Nasi konsultanci przede wszystkim służą informacją w zakresie finansowania, ale możemy także udostępnić listę współpracujących z nami gabinetów, położonych najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta. Natomiast absolutnie nie udzielamy porad medycznych – kierujemy pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Cena usługi to tylko jedno z kryteriów wyboru, jakimi posługuje się pacjent i jeżeli poprosi nas o porównanie cen – to oczywiście pomożemy mu w tym zakresie, ale z zachowaniem obiektywizmu.

Dentonet: Przyjmijmy, że leczenie będzie się składało z kilku etapów rozłożonych w czasie. Jak w tym przypadku wygląda proces finansowania leczenia? Stomatolog na początku leczenia dostaje całą kwotę? Czy może przelewacie pacjentowi całość na konto? A może płacicie ratami?

MediRaty: W sytuacji, gdy leczenie jest podzielone na etapy, wtedy przekazanie środków na rachunek gabinetu również może następować w transzach, np. po zakończeniu każdego etapu umieszczamy odpowiednie zapisy w "Umowie ratalnej" i gabinet zna wtedy warunki płatności. Środki zawsze trafiają na rachunek gabinetu, nigdy na rachunek Pacjenta – to nie jest taka zwyczajna pożyczka gotówkowa, którą klient "dostaje do ręki", dlatego możemy takie finansowanie zaproponować taniej niż inne instytucje.

Dentonet: Kiedy zaczyna się spłata kredytu w przypadku leczenia rozłożonego na etapy?

MediRaty: Spłata zobowiązania rozpoczyna się mniej więcej po miesiącu od daty podpisania Umowy ratalnej z Pacjentem i jest rozłożona na równe raty. Przy takiej kwocie finansowania zwykle Pacjent wybiera 36, 48 lub nawet 60 rat miesięcznych.

Dentonet: Co, jeśli w trakcie leczenia koszty okażą się mniejsze, niż pierwotnie zakładano? Jak w takiej sytuacji ma postąpić pacjent? A jeśli koszty wzrosną, czy jest możliwość podwyższenia kwoty kredytu czy trzeba wziąć oddzielny kredyt?

MediRaty: W takim przypadku placówka lub Pacjent powinni się zgłosić do nas telefonicznie lub mailowo. Następnie wysyłamy maila do placówki z danymi do zwrotu środków (jest to numer rachunku, jaki został dopisany do klienta). Kiedy otrzymamy środki, wtedy idą one na poczet spłaty pierwszej lub kilku pierwszych rat.
Natomiast w przypadku, gdy trzeba podwyższyć kwotę finansowania, wystarczy kontakt z konsultantem MediRat lub e-mail i jeżeli Pacjent ma zdolność kredytową na wyższą kwotę, wtedy ją podwyższymy – w tym celu podpisuje się aneks do Umowy lub nową Umowę ratalną. To są bardzo proste i szybkie procedury.

Dentonet: Bardzo dziękujemy za rozmowę.
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

studia stomatologiczne - Dentonet.pl
UMED Poznań: więcej zajęć stacjonarnych Lekarz

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski i prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka poinformowali, że obecna sytuacja epidemiologiczna umożliwia uczelni – przy zachowaniu restrykcyjnych wytycznych sani...

antybiotyki - Dentonet
Więcej antybiotyków w stomatologii w czasie pandemii Lekarz

Jak wykazało badanie opublikowane na stronie internetowej „British Dental Journal”, podczas pierwszej blokady, pomiędzy marcem a czerwcem bieżącego roku, angielscy lekarze stomatolodzy przepisali o 1/4 więcej antybiotyków niż w analogicznym okresie 2...

dolary - Dentonet.pl
Stomatologia w USA: wyższe ceny, zwolnienia, likwidacja Lekarz

Miliony Amerykanów wciąż opóźniają wizyty u dentysty lub z nich całkowicie rezygnują z powodu obaw przed zakażeniem koronawirusem. Może to prowadzić do wzrostu cen w praktykach stomatologicznych, redukcji zatrudnienia, a nawet upadku części gabinetów...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dentysta - Dentonet.pl
UK: wyższe zagrożenie COVID-19 - co oznacza dla lekarzy dentystów? Lekarz

Główny dyrektor ds. stomatologii Anglii (funkcja przy rządzie Wielkiej Brytanii), dr Sara Hurley, przedstawiła dentystom swoje stanowisko po tym, jak rząd premiera Borisa Johnsona podniósł stopień zagrożenia pandemią COVID-19 na terenie Zjednoczonego...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji